ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Харківські тепловики загнали себе в патову ситуацію, - Сітенко

"Харківські теплові мережі" самовільно змінити формулу розрахунку вартості опалення для городян на свою користь
Depo.
30 травня 2016 16:37
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у Харківській облорганізації "Самопомочі", про це 27 травня в ефірі "Віддзеркалення" на каналі АТН заявив голова фракції "Самопоміч" у Харківській міськраді Тарас Сітенко.

За словами лідера фракції "Об'єднання "Самопоміч" в міськраді Тараса Ситенка, КП "Харківські теплові мережі" знаходиться у скрутному становищі. Після того, як вони самовільно змінили формулу розрахунку вартості опалення для городян на свою користь, а потім, під впливом активістів і громадськості, повернулися до "нормальних" розрахунків, їм доведеться розбиратися з різними державними інстанціями.

Якщо "ХТМ" не перерахує ціну за тепло і не поверне харків'янам гроші за січень, їх оштрафує Антимонопольний комітет. У разі, якщо вони все зроблять за законом, перерахують тариф і повернуть абонентам гроші, переплачені за січень, то потраплять в зону уваги Держфінінспекції.

За словами Сітенка, "наближені" Кернеса, так само як і сам мер, довгий час безкарно займалися "освоєнням" бюджету. Саме тому "Самопоміч" та громадські активісти викликають ненависть міського голови, коли намагаються розібратися в тому, куди йдуть бюджетні гроші. Чиновники і директори комунальних підприємств не звикли до того, що хтось може їх проконтролювати і зламати їх схеми переведення грошей з бюджету в свою кишеню. "Якщо ти хочеш залізти харків'янам в кишені, ти будеш потрапляти в таку ситуацію, в таку халепу. А ми – "Самопоміч" будемо і надалі піднімати такі питання, перевіряти, куди розподіляється бюджет. Найчастіше, як в даному випадку з тарифами, нам не треба навіть влазити нікуди: все порушення або ігнорування законів - на поверхні", - сказав він..

В якості свіжого прикладу Сітенко згадав про нову ініціативу мера, що обмежує рух мотоциклістів центральними вулицями міста. За словами лідера фракції "Самопоміч", - даний законопроект всього лише чергова можливість "освоїти" бюджет, так як "для цього будуть використані гроші з міського бюджету: розробка додаткових маршрутів для руху мотоциклістів, встановлення нових дорожніх знаків, тощо. Тобто ця "заборона" обійдеться десь в 2 - 2,5 млн грн", - наголосив Сітенко.

Хоча, на думку депутата, проблему із мотоциклістами можна вирішити, "не винаходячи велосипеду", а домагаючись, за допомогою поліції, дотримання правил дорожнього руху, зокрема, дотримання швидкісного режиму, усіма її учасниками і байкерами включно.

Депутат запевняє, що "Об'єднання "Самопоміч" робить все можливе, щоб розподіл міського бюджету став максимально прозорим, публічним і ефективним, незважаючи на опір мера.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків