Харківські компанії зможуть взяти участь у проектах газифікації Македонії, - Світлична

Перспективними напрямками співробітництва Харківщини та Македонії залишають сфери туризму та ІТ

Depo.
21 квітня 2017 18:20
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, це питання обговорили сьогодні, 21 квітня, під час зустрічі голова ОДА Юлія Світлична та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні Столе Змейкоскі.

Під час зустрічі Світлична наголосила, що торговий оборот Харківщині з Македонією протягом останніх місяців зріс на 20%. У свою чергу Змейкоскі нагадав про зацікавленість у залученні харківських підприємств, які працюють у сфері будівництва газопроводів, до трьох масштабних проектів газифікації країни.

Голова ОДА зазначила, що понад 40% усього українського газу видобувається на території Харківської області. "У наших підприємств є колосальний досвід будівництва розподільчих і магістральних газопроводів. Не менш ніж 30 підприємств готові брати участь у тендерах, готові перемагати і реалізовувати свій досвід, знання і можливості далеко за межами нашої держави. З боку облдержадміністрації буде зроблено все можливе щодо популяризації проектів, які ви пропонуєте, і залучення якомога більшої кількості учасників. Вартість одного з проектів - 90 млн євро, двох інших - близько 20-27 млн євро. Це серйозні суми, глобальні проекти і вони, безумовно, будуть цікаві нашим підприємствам", - сказала Світлична.

Змейкоскі додав, що проектна і тендерна документація на проекти вже готова. "Ми хочемо реалізувати наступний етап газифікації країни - підвести газ споживачам. Україна вже має досвід роботи з газифікації з Македонією - ми зверталися за проектною документацією. Я думаю, що під час реалізації наступного етапу газифікації ваше обладнання буде конкурентоспроможнішим, і українські компанії матимуть успіх", - сказав він.

Посол також зазначив, що Македонія надасть всю необхідну інформацію щодо проектів та участі в них.

Серед можливих сфер співробітництва Змейкоскі також назвав сфери туризму та IT. Крім того, він висловив зацікавленість в участі в Міжнародному економічному бізнес-форумі, який традиційно проходить у Харківській області восени. Посол Македонії зазначив, що такого рівня захід не проводиться ні в одній з областей України.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові для обласної лікарні придбали кращий в Україні комп'ютерний томограф.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків