ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Харківські фахівці спростували найпоширеніші міфи про вакцинацію

Вакцина може захистити від "свинячого грипу", а авторитетні організації у сфері охорони здоров'я рекомендують робити щеплення кожного року

Depo.
13 лютого 2018 14:22
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків за інформацією "Харківського обласного лабораторного центру", існує багато міфів щодо щеплення від грипу.

Зокрема, неправдою є те, що начебто одне щеплення може забезпечити імунітет на все життя. "Існує велика кількість штамів вірусу грипу, які швидко мутують та змінюються щороку. Кожного року вчені проводять масштабні дослідження та аналізують дані з більш ніж 100 країн, щоб спрогнозувати, які саме штами вірусу грипу будуть найпоширеніші в наступному сезоні, та на основі цих результатів розробляють вакцини проти грипу. Тож за рекомендацією ВООЗ щорічно змінюється штамовий склад вакцин і, відповідно, щеплення забезпечують захист протягом одного сезону грипу", - зазначили фахівці.

Зокрема, вакцина зможе захистити від так званого "свинячого грипу", адже цей штам включений у список для Північної півкулі в сезоні 2017 – 2018 рр.

Лікарні також нагадали, що вакцинуватися від грипу варто і вагітним жінкам у будь-якому триместрі. "Є дві основні причини: по-перше, вагітні зазвичай важко переносять грип, що також негативно впливає на плід; по-друге, в результаті вакцинації імунітет проти цього захворювання передасться малюку від матері та захистить дитину від грипу протягом перших місяців життя", - підкреслили фахівці.

Також необхідно робити щеплення дітям від шести місяців.

Не "звільняє" від вакцинації і той факт, що людина вже перехворіла на грип у поточному сезоні. "Організм людини, яка перехворіла грипом, виробляє стійкий імунітет, що зберігається більше року. Але залишається ризик заразитися іншим штамом вірусу грипу, який в цей час теж циркулює, - сказано в повідомленні. - Крім того, часто люди вважають, що перехворіли грипом (без підтвердження цього діагнозу лікарем), хоча насправді це була важка форма ГРЗ зі схожими симптомами".

Крім того, за даними лабцентру, робити щеплення можна у будь-яку пору. "Звичайно ж, краще вакцинуватися як тільки вакцина проти грипу стане доступною. Однак щеплення можна робити і пізніше, навіть якщо у вашому регіоні уже зафіксовані сезонні спалахи грипу", - зазначили лікарі.

Вони також заперечили інформацію, що начебто вакцина може стати причиною аутизму, адже це не було підтверджено жодними дослідженнями. "Цей міф був деякий час дуже поширеним та став причиною того, що багато людей перестали вакцинуватися та відмовлялися від щеплень для своїх дітей", - підсумували лікарі.

Як повідомляв Depo.Харків, у 2017 році в Харківській області було зареєстровано 135 500 випадків інфекційних захворювань проти 189 459 у 2016 році.

Більше новин Харкова читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook