ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Харківська підземка замовила ремонт вагонів фірмі з оточення директора

Харківський метрополітен віддав 728 мільйонів гривень на ремонт вагонів фірмі з оточення директора метрополітена
Depo.
6 червня 2016 10:29
ФОТО: depo.ua
Харківська підземка замовила ремонт вагонів фірмі з оточення директора
Харківська підземка замовила ремонт вагонів фірмі з оточення директора

Угода була укладена 31 травня з ТОВ "Ваго-Рев", передає кореспондент Depo.Харків з посиланням на "Наші Гроші".

Під час ремонту вагонів планується замінити зношене обладнання, подовжити термін служби вагонів на 20 років, сформувати п’ятивагонний рухомий склад, який складається з двох головних моторних вагонів, двох проміжних моторних вагонів і одного безмоторного проміжного вагону після виконання ремонту.

З документації конкурсних торгів відомо, що сьогодні у інвентарному парку "Харківського метрополітену" знаходитися 328 вагонів, з яких 5 вагонів 2015 року виготовлення та 15 вагонів 2004 року виготовлення. Всім іншим вагонам від 18 до 41 року. Термін експлуатації більшості вагонів – 35 років.

Єдиним конкурентом ТОВ "Ваго-Рев" на тендері було ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" пропозиція якого була дорожчою на 0,1%.

При формуванні оцінки, крім ціни, був ще один критерій – умови оплати (відстрочка платежу). ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" пропонував 20 днів відстрочки платежу, а ТОВ "Ваго-Рев" – 30. При цьому нові вагони 2015 року випуску є саме виробництва Крюківського заводу.

Власниками Крюківського заводу є Олег Осіновський з Естонії, росіяни Павло Приходько, Станіслав Гамзалов та Юрій Андрейченко, а також директор заводу Володимир Приходько.

ТОВ "Ваго-Рев" в 2009 році заснували Олег Дивінець, Олексі Ахвледіані та Андрій Артеменко. Останній – син – екс-начальниці рекламного відділу КП "Харківський метрополітен", коли директором підземки був нині покійний Сергій Мусєєв. У 2011 році єдиним засновником фірми була Зінаїда Кірсанова, яка подарувала квартиру в елітному житловому комплексі в Харкові матері голови Адміністрації Холодногірського району Харкова, депутата Харківської міськради Максима Мусєєва.

Зараз засновником "Ваго-реву" є Ян Свинський, керівником до 1 червня був Генадій Довженко, який раніше працював в ТОВ "Спеціалізований "Проектно будівельний монтажний поїзд-753", що також відноситься до впливу Мусєєва.

Але з початку червня директором "Ваго-Рев" став Ігор Распопов. Фірма також змінила контактний телефон на (057) 739-18-95. Раніше вона була зареєстрована за номером телефону, що належав ТОВ "Лот" та ТОВ "Інвест-тур". Співзасновником першої є колишній співвласник "Ваго-Рев" Олег Дзвінець. А власником "Інвест-туру" є Іван Кравцов, який також заснував ТОВ "Старсен". Обидві фірми без тендерів отримують замовлення метрополітену. Крім того, "Старсен" був Олександр Стаматін, син нинішнього директора КП "Харківський метрополітен" Олександр Стаматін.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків