Харківська фірма перед Євро-2012 допомогла вкрасти з "Енергоатому" 10 млн грн

Харківський суд дав умовний термін бухгалтеру підприємства, яка допомогла вкрасти з української енергетики багатомільйонну суму

Харківська фірма перед Євро-2012 допомог…

Як передає Depo.Харків, відповідний вирок Жовтневого районного суду Харкова від 5 лютого оприлюднений в Єдиному реєстрі судових вироків України.

Підсудна – головний бухгалтер ПрАТ "СКБ "Електрощит", якій інкримінували скоєння злочину за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення майна у великих розмірах, скоєний групою осіб, за пособництва особи, що мала приховати сліди злочину).

Згідно матеріалів справи, жінка у 2010 – 2014 роках працювала фінансовим директором корпорації "Харківський електрощитовий завод - Елетекс – С", фактично виконувала службові обов'язки керівника бухгалтеріями вказаного підприємства та ПрАТ "СКБ "Електрощит".

У вересні керівник ПрАТ "Уніс-Центр" з неофіційного об'єднання підприємств "DARA Group" – приятель сина на той час генерального директора Відокремленого підрозділу "Южно-Українська атомна електрична станція" Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" – придумав схему заволодіння коштами держпідприємства. Справи стосовно всіх фігурантів виділені в окремі провадження.

Зловмисники знайшли підприємство-виробника електротехнічного обладнання та затвердили його як постачальника на АЕС. Домовилися про те, що постачальник пропонуватиме завищену ціну на свою продукцію, а держпідприємство закупатиме її собі у збиток. Різниця в ціні мала виводитися на рахунки фіктивного підприємства для подальшої конвертації в готівку та розподілу між учасниками схеми. Цим підприємством стало ПрАТ "СКБ "Електрощит" (Харків, вул. Киргизька, 19).

Електрощитове обладнання придбали в заводу-виробника за 2,3 млн грн. Ціна подальшої реалізації ВП "Южно-Українська АЕС" – 12,37 млн грн. Ця ціна мала пропонуватися майбутнім учасником із заздалегідь визначеним переможцем торгів - ТОВ "Арстрейд". Відкат невстановленим посадовця АЕС склав 2,72 млн грн.

Торги на загальноблочний щит постійного струму для АЕС оголосили за ще більшою очікуваною вартістю – 14,15 млн грн. Участь у торгах взяли пов'язані між собою ПрАТ "Уніс-Центр" та ТОВ "Арстрейд".

25 квітня 2012 року за результатами торгів переможцем визнали ТОВ "Арстрейд" з ціною 12,37 млн грн.

Вивчивши докази у справі, суд затвердив угоду про визнання винуватості між підозрюваною та САП, визнав жінку винною та призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років з іспитовим строком на 1 рік без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та без конфіскації майна.

Як повідомляв Depo.Харків, у 2017 році в Харкові голову Холодногірської райадміністрації Максима Мусєєва спіймали на корупції (ФОТО, ДОКУМЕНТ).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook