Харків'янин Аласанія йде з НТКУ через "Євробачення"

Гендиректор Національної телерадіокомпанії України пояснив своє рішення недосконалістю законодавства
Depo.
1 листопада 2016 14:21
ФОТО: depo.ua
Харків
Харків'янин Аласанія йде з НТКУ через "Євробачення"

Як передає Depo.Харків із посиланням на інтернет-видання "МедіаПорт", генеральний директор Національної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія подав заяву на звільнення з посади за власним бажанням.

Своє рішення Аласанія пояснив повільністю проходження реформ у сфері медіа та небажанням нести відповідальність за кошти, виділені на висвітлення конкурсу "Євробачення", в існуючих умовах.

За його словами, бюджет, виділений "Євробаченню", не дозволяють використати існуючі Податковий та Бюджетний кодекси.

"Легальних та прозорих процедур витрати тих бюджетних мільйонів - в країні не існує", - стверджує гендиректор НТКУ.

Аласанія також зазначив, що кошти, які держава виділяє на створення в країні Суспільного телебачення та радіомовлення, є вкрай недостатніми, тому що більша частка з них йде на оплату трансляції, комунальні платежі, податки тощо. За його словами, на власне розбудову Суспільного телебачення у 2017 році з 1,2 млрд грн залишається лише 139 млн.

"В залишку - 193 млн грн. Владо, ти серйозно? На перебудову 32-х застарілих морально, фізично і технично підприємств? Із нулем на виробництво і середньою зарплатнею в 2 300 грн з того залишку? І після цього казати країні і світові, що ми будуємо Суспільне?", - запитує гендиректор.

Аласанія стверджує, що його крок не є шантажем влади, він сподівається, що це може "привернути увагу до проблем з бюджетом "Євробачення" та бюджетом майбутнього Суспільного". Він припускає, що "в перехідний період компанію має очолити людина більш компромісна, гнучка, здатна домовлятися і давати раду протилежним інтересам та інтересантам".

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків