ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Харків’яни віддали податківцям 9 мільйонів за "забугорні" доходи

На Харківщині задекларували понад дев'яти мільйонів гривень іноземних доходів
Depo.
14 квітня 2015 10:39
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба ГУ ДФС України в Харківській області, передає кореспондент Харків.depo.ua.

Протягом кампанії декларування - 2015, про свої отримані іноземні доходи в сумі 9,3 млн. гривень вже повідомили 58 мешканців Харківщини.

Податківці нагадали, що згідно п.168.2 ст.168 Податкового кодексу платник податків, який одержує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів в загальний річний оподатковуваний дохід і надати податкову декларацію за результатами звітного податкового року в органи фіскальної служби за місцем проживання до 1 травня поточного року, а також сплатити податок з таких доходів.

У разі отримання доходів із джерел за межами України, сума такого доходу за 2014 рік оподатковується за ставками 15% (17%).

Водночас, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном за умови наявності підтвердних документів стосовно суми отриманого ним доходу та сплаченого податку. Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов'язаний одержати довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Така довідка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти такий податок.

Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні (ст.13 Податкового кодексу України).