Харків'яни привозять кір з зимового відпочинку, - ОДА

Ситуація із захворюваністю на кір на Харківщині не є "епідемічно загрозливою"

Про це заявив начальник Управління охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації Богдан Федак, передає Depo.Харків з посиланням на "UA:Харків".

"У минулому році у нас на кір захворіло 627 людей. З них половина на половину дорослих і діточок. Це було за цілий рік. І якщо за цілий рік у минулому році було 627 людей, то сьогодні за січень ми маємо 281 випадок, з них дітей 119, дорослих 162. Тобто дорослі починають дуже серйозними темпами переганяти дітей по захворюваності", - сказав Федак.

За його словами, левова частина дорослих захворіли на кір під час перебування на Заході України. "Тобто люди були лижах в Буковелі, на відпочинку на Львівщині (за минулий рік, якщо у нас було 627 випадків, то на Львівщині - 11 800), - сказав Федак. - Зараз були канікули, багато їздили на Західну Україну, подивимося, яка ситуація буде у лютому-березні. Думаю, що у лютому-березні піде на спад".

Він закликав громадян робити щеплення. "Якщо наше населення зверне увагу на наші вмовляння, виступи, пропозицію провести щеплення своїм дітям і самим також, то, звичайно, та ситуація покращиться дуже швидко. Але сьогодні ми маємо картину: якщо в районах області на загал 82% щеплених по плану дітей, то, наприклад, по місту Харкову – 71%. Мене дуже дивує ситуація, коли не їдуть робити щеплення. Відмовки лікарів з розмовами про те, що у нас нема вакцини, є нісенітницею. Хочу вас проінформувати, ми на сьогоднішній день маємо близько 85 тисяч доз вакцин", - сказав Федак.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області з початку року зареєстровано 14 спалахів кору.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook