ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Харків’яни купують квартири за гроші "з заначки"

У червні 2015 року, за оцінками ріелторів, активізувався ринок нерухомості
Depo.
24 червня 2015 12:32
ФОТО: depo.ua

Про це кореспонденту Харків.depo.ua розповіла експерт у сфері нерухомості Світлана Якимова.

"З початку і до середини червня кількість попередніх договорів купівлі-продажу квартир в Харкові зросла в 1,7 разів у порівнянні з аналогічним періодом травня. І хоча попередні договори є лише першим етапом здійснення угоди і полягають у підтвердженні серйозності намірів покупця і продавця, сам факт збільшення кількості таких договорів однозначно говорить про активізацію ринку", - розповіла Якимова.

На думку експерта, активізація пов'язана з виходом на ринок, так званого, відкладеного попиту.

"На ринок вийшли ті покупці, які з початку 2015 призупиняли угоди. Зараз цей попит має значну масу, оскільки накопичувався більше шести місяців. Причому треба розуміти, що, це переважно ті покупці, які тримали заощадження "в заначці" і боялися її витрачати. Однак на тлі стабілізації курсу валют вони "відпустили" свій страх і вийшли на ринок рухомі мотивом якнайшвидше здійснити операцію", - підкреслила Якимова.

За прогнозами фахівця, дана тенденція, швидше за все, буде носити короткостроковий характер і не є ознакою оздоровлення ринку. "Існуюча пропозиція дуже швидко задовольнить відкладений попит, оскільки мотивовані покупці, які вийшли на ринок, знайдуть мотивованих продавців, які також налаштовані на максимально швидке здійснення угоди. Найбільш якісні і ліквідні об'єкти будуть продані до середини липня, а потім активність покупців знову знизиться", - вважає експерт.

Більше новин про життя Харкова читайте на kh.depo.ua