Харків'янам повернули "елітну" землю, яку незаконно привласнив житловий кооператив

Громаді Харкова повернули землю в елітному районі міста вартістю 350 млн грн
Depo.
6 вересня 2016 11:59
ФОТО: depo.ua

Про це кореспонденту Depo.Харків повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області.

Повідомляється, що житловий кооператив із трьох людей повернув громаді Харкова майже 6 га землі поблизу парку ім. Горького.

"У 2009 році рішенням міськради землі в центрі Харкова були безплатно передані у приватну власність одному з обслуговуючих кооперативів, як житлово-будівельному, під забудову. Новими власниками гектарів привабливої землі стали троє людей - члени так званого ЖБК. Причому ніхто з них не перебував на квартирному обліку і не потребував поліпшення житлових умов. Фактично під виглядом ЖБК вони оминули процедуру обов’язкових земельних торгів. Бюджет міста втратив чималі кошти", - розповіли в прокуратурі.

У 2015 році прокуратура у суді оскаржила рішення депутатів міськради, довівши, що кооператив не є ЖБК, а значить не має права безкоштовно отримувати для приватизації землю територіальної громади міста.

На вимогу прокуратури суд визнав державні акти на землю незаконними і прийняв рішення про їх скасування. На виконання рішення господарського суду області скасовано державну реєстрацію права власності на дві ділянки (3 і 2,7 га) загальною вартістю понад 350 млн. грн.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків