Харків’янам покажуть "600 метрів живої історії"

У Харкові проведуть екскурсію однією з найстаріших вулиць міста Університетською
Depo.
22 серпня 2016 10:05
ФОТО: depo.ua
Харків’янам покажуть "600 метрів живої історії"
Харків’янам покажуть "600 метрів живої історії"

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків організатори , екскурсію "600 метрів живої історії" влаштують автори та активісти проекту "Свободу пішоходу!".

Екскурсійний маршрут - від Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова до колишнього Харківського університету.

"600 метрів живої історії" – це не просто екскурсія, а частина кампанії за надання історичному центру Харкова статусу пішохідної зони. Харків – єдине велике українське місто, яке не має пішохідного центру, і це дуже дивно, адже у нас є прекрасні історичні вулиці, які прямо просяться, щоб ними можна було вільно гуляти. Наразі ми не 100% певні, чи Університетська має стати постійно пішохідною, чи все ж поки що її краще перекривати на вихідні та до окремих подій. Адже тут іде досить важливий тролейбусний маршрут, та й кількість "глухих фасадів" поки що більша, ніж це добре для пішохідної вулиці. А от щодо Квітки-Основ’яненка не може бути жодного сумніву: ця вулиця має стати пішохідною якнайшвидше", - зазначив активіст Олексій Андрєєв.

У свою чергу один з авторів проекту Віктор Козоріз розповів, що на Університетській надзвичайно щільно розташовані культурно-історичні та архітектурні пам’ятки. Їх налічується більше 20.

"Це територія, де знаходилась перша харківська фортеця та комплекс будівель колишнього Харківського університету, Покровський чоловічий монастир і Успенський собор з Олександрівською дзвіницею тощо. Цією вулицею ходили Григорій Сковорода, Квітка-Основ’яненко, Василь Каразін та інші люди, без яких Харків не був би тим, чим є зараз", - підкреслив він.

Перша екскурсія "600 метрів живої історії" пройде у День міста, 23 серпня. Збір екскурсійної групи – о 15:00 біля Історичного музею. Участь в екскурсії безкоштовна.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків