Харків’ян у центрі міста перевірять на гепатит

Завтра, 28 липня, у Харкові пройде акція до Дня боротьби з вірусними гепатитами
Depo.
27 липня 2016 11:55
ФОТО: depo.ua

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків у прес-службі Харківської міськради, акція пройде з 9:30 до 14:00 біля виходу зі ст. м. "Університет" ("Стекляшка").

Там працюватиме мобільна амбулаторія, в якій можна буде пройти безкоштовне тестування. В рамках акції організатори планують перевірити на гепатит С близько 150 чоловік.

Як зазначили в Харківському міському центрі здоров'я, в Харкові за шість місяців 2016 року було зареєстровано 1 153 дорослих, хворих на гострий вірусний гепатит С, з них вперше захворювання виявлено у 258 осіб (у 2015 році за аналогічний період - 895 випадків, вперше - в 336 випадках). Також вірус був виявлений у шести підлітків 15-18 років і у сімох дітей до 14 років.

Крім того, з початку року було виявлено 228 випадків захворювання дорослих гострим вірусним гепатитом В. Вперше це захворювання виявлено у 60 осіб. Також в цьому році гепатитом В захворіли шість підлітків і дев'ятеро дітей.

Щоб уникнути захворювання на вірусні гепатити, фахівці нагадують про необхідність дотримання санітарно-гігієнічних правил. Зокрема, необхідно мити руки після кожного відвідування туалету, після приходу з вулиці і перед їжею, завжди підтримувати чистоту в приміщеннях; не вживати некип'ячену воду з незнайомих джерел, овочі і фрукти перед вживанням обов'язково потрібно ретельно мити в чистій проточній воді; необхідно уникати контактів з кров'ю інфікованої людини (манікюрні ножиці, бритвені верстати, зубні щітки тощо повинні бути індивідуальними), при проведенні медичних маніпуляцій обов'язково використовувати одноразові шприци; не вступати у випадкові статеві зв'язки.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків