Харків’ян атакують інфіковані кліщі

Близько 1,2 тис. людей звернулися цього року у Харкові по медичну допомогу через укуси кліщів
Depo.
14 липня 2016 17:10
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.Харків за інформацією прес-служби Харківської міськради, про це розповіла начальник відділу державного контролю над дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у місті Харкові Ірина Зубкова.

За її словами, було досліджено 219 витягнутих кліщів, з яких інфікування виявлено в 16% випадків. Також цього року було зареєстровано 19 випадків хвороби Лайма, або кліщового бореліозу.

"Запобіжні заходи під час відвідування парків, лісу, лісосмуг - закритий одяг і огляд на наявність кліщів через кожну годину-дві. Якщо виявили на собі кліща, необхідно звернутися в медустанову. Після цього, у випадку виявлення інфікованого кліща, вам можуть призначити профілактичне лікування антибіотиками. Результат захворювання багато в чому залежить від своєчасності і правильності постановки діагнозу. Несвоєчасна терапія може призвести до хронічної хвороби Лайма, яка завдає істотної шкоди здоров'ю аж до інвалідності", - повідомила Зубкова.

Також вона зазначила, що фахівці щорічно з травня проводять моніторинг місцевості.

Кліщів поки не виявили в Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького, парках "Юність", "Зустріч", "Перемога", "Зелений гай", в Жовтневому, Журавлівському і Олексіївському гідропарках.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків