ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Харків просить у Кабміна гроші на воду

Харківська влада знову звернеться до Кабінету Міністрів України з проханням про виділення з держбюджету 40 млн. грн. на прокачування води з Дніпра в Краснопавлівське водосховище
Depo.
8 липня 2015 14:05
ФОТО: depo.ua
Харків просить у Кабміна гроші на воду
Харків просить у Кабміна гроші на воду

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі Харківської міськради з посиланням на директора департаменту комунального господарства Віктора Кітаніна. За його словами, запасу води вистачить до кінця грудня, але на сьогодні її обсяг у водосховищі різко зменшився: рівень знизився більш ніж на 2 м.

Кітанін зазначив, що, за прогнозами синоптиків, очікується подальше підвищення температури до 40 градусів, що негативно позначиться на якості води. Вона прогріватиметься, випаровуватиметься, і до того ж збільшиться кількість водоростей, що призведе до зниження якості питної води і додаткових витрат КП "Харківводоканал" на її очищення.

"Для того, щоб перейти на якість води за санітарними нормами, йдуть додаткові витрати підприємства. Ми вже тричі направляли листи за підписом міського голови на попереднього, чинного губернатора, які потім йшли в Кабмін, але до сьогоднішнього дня, незважаючи на обіцянки, результату немає. Прокачування води необхідне з метою поліпшення якості води та промивання річки Сіверський Донець. Адже паводку немає, і єдина можливість промити русло річки - це прокачати воду через Краснопавлівське водосховище, щоб поліпшити стан води і поглибити русло", - зазначив Кітанін.

Довідка. Краснопавлівське водосховище забезпечує водопровідною водою 23% споживачів, що становить близько 300-350 тис. мешканців міста та області. Водосховище обсягом 410 млн куб. м побудовано в 1980 році для покриття дефіциту і забезпечення водою маловодних Харківської, Донецької та Луганської областей. Є складовою частиною каналу "Дніпро-Донбас" для міжбасейнового перекидання води 12-ма насосними станціями з Дніпродзержинського водосховища на відстань 260 км. Також служить для підтримки водоносности річки Сіверський Донець. Водою з Краснопавлівського водосховища забезпечуються Ленінський, Жовтневий, Дзержинський райони Харкова, а також Лозівський, Первомайський, Зміївський та Харківський райони області.

Більше новин про Харків читайте на kh.depo.ua.