Стало відомо, коли до Харкова прийде грип

Окрім звичних штамів "Каліфорнія" (Н1N1) та "Брісбен" (група B), цього року може прийти "Гонконг" (Н3N2)
Depo.
18 жовтня 2016 16:45
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це повідомив на прес-конференції у Харківській міській раді завідувач кафедри імунології та мікробіології Харківської медичної академії післядипломної освіти Андрій Волянський.

Він зазначив, що грип може прийти в Україну, в тому числі в Харків, в середині грудня, а піка захворювань слід очікувати в лютому. Це традиційний період для поширення цього захворювання. Крім звичних для України штамів грипу "Каліфорнія" (Н1N1) і "Брісбен" (штам групи B), в країну може прийти новий штам вірусу грипу - "Гонконг" (Н3N2).

Зазначимо, що штам H3N2 "Гонконг" може викликати цілу низку ускладнень. У дорослої людини це може бути пневмонія, бронхіт або загострення бронхіальної астми. Більше всіх від хвороби можуть постраждати люди похилого віку і діти.
Сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції почався з 3 жовтня, але на даний момент вірусу грипу серед хворих в Україні не зафіксовано. Проте, за словами Андрія Волянського, про вакцинацію необхідно подумати вже зараз. Цього року вакцини будуть трьох видів, і всі вони ефективні. Оптова ціна однієї дози - 200-250 грн, але в приватних клініках вона може досягати 400-500 грн.

"Щеплення працюють і в розпал епідемічного сезону, але краще подумати про вакцинацію вже зараз. Ті, хто щеплений, хворіють в 10 разів рідше, і серед таких пацієнтів летальних випадків не буває. Традиційний час для вакцинації - жовтень і листопад", - зазначив фахівець.

За інформацією Міністерства охорони здоров'я України, вакцини від грипу з'являться в аптечній мережі в кінці жовтня.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків