ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Харків на порозі грандіозної декомунізації, - міськрада

У Харкові на виконання закону про декомунізацію потрібно демонтувати або змінити назву майже 300 об'єктів
Depo.
2 липня 2015 18:34
ФОТО: depo.ua
Харків на порозі грандіозної декомунізації, - міськрада
Харків на порозі грандіозної декомунізації, - міськрада

Як передає кореспондент Харків.depo.ua, про це під час засідання робочої групи з виконання закону про декомунізацію сказав заступник Харківського міського голови з питань розвитку та забезпечення життєдіяльності міста Ігор Терехов.

За його словами, необхідно очистити від символіки 41 будівлю, необхідно демонтувати 5 меморіальних дощок, 6 пам'ятників, безумовно підлягають перейменуванню 163 вулиці, після роз'яснень можуть бути перейменовані ще 77 вулиці.

Терехов додав, що у Харкові необхідно буде перейменувати більшість районів міста та кілька станцій метрополітену. Зокрема, безумовно підпадають перейменуванню дві станції метрополітену - "Метробудівників імені Ващенка" та "Імені Олександра Масельського".

Заступник мера також дав доручення змінити візуалізацію станції метро "Перемога", яка будується. За його словами, вона мала бути оздоблена символікою та виконана в кольорах, які сьогодні підпадають під дію закону про декомунізацію.

У коментарі журналістам Терехов додав, що питання перейменування насамперед буде виноситися на громадські слухання, після яких буде ухвалюватися остаточне рішення. Він висловив переконання, що випадків, коли люди наполягатимуть на збереженні назви, що має бути змінена на виконання закону, в Харкові не буде.

Терехов наголосив, що через необхідність внесення змін до великої кількості документів термін імплементації закону про декомунізацію має бути пролонгований. "Шість місяців - це дуже мало. Такі рішення повинні прийматися хоча би протягом року, півтора", - сказав заступник мера.

У свою чергу в коментарі журналістам заступник Харківського міського голови з питань інфраструктури Євген Водовозов наголосив, що символіка для станції метро "Перемога" не виготовлялася, тому немає необхідності додатково виділяти на це кошти. "Очевидно, ніхто не буда встановлювати на станції таку символіку, яка заборонена законом. Станція "Радянська" та "Радянської армії" підлягають обговоренню. У будь-якому разі рішення будуть ухвалювати харків'яни", - сказав він.

Більше новин про життя Харкова читайте на kh.depo.ua