ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Головний IT-шник України вважає, що за обшуками в компаніях може стояти ФСБ

Обшук в харківському офісі компанії NIX Solutions - це четвертий випадок атаки силових органів на IT-компанії України за цей місяць
Depo.
21 вересня 2015 16:56
ФОТО: depo.ua

Про це, коментуючи інформацію про проведення обшуку, кореспонденту Depo.Харків заявив директор Асоціації "IT України" Віктор Валєєв.

"Це четвертий випадок атаки силових органів на ІТ-компанії України за цей місяць. Хоча раніше до недопуску адвокатів і побиття співробітників не доходило. Ніякого результату для силовиків жоден з попередніх обшуків не дав", - сказав він.

Валєєв припустив, що "системність розвитку ситуації створює враження, що такі дії координуються ФСБ Російської Федерації і спрямовані на підрив економіки України в частині її найефективнішої галузі".

"Ми вимагаємо максимально жорсткої і оперативної реакції на ситуацію від президента і прем'єр-міністра України, - додав він. - В даний момент ряд народних депутатів вже готують звернення до МВС з цієї ситуації. Дуже прикро, що замість того, щоб побудувати ефективну роботу, силові органи України зараз діють в стилі "розвинутого янучізма".

Як повідомляв Depo.Харків, у харківському офісі IT-компанії NIX Solutions проходить обшук.

Правоохоронці прийшли до компанії вранці 21 вересня.

Як розповів президент NIX Solutions Ігор Брагінський, міліціонери задають питання по господарській діяльності банку Vernum, який обслуговує компанію, і перевірка пов'язана саме зі справами банку, зокрема з документами.

Як розповів один із співробітників, перевірка проходить не самим мирним чином: у співробітниці забирали пропуск і вдарили її в живіт, вона звернулась по допомогу до медиків.

Більше новин про Харків читайте на Depo.Харків.