Гейзери з окропу та холодні батареї: У Харкові викрили оборудку з міжнародними кредитами для тепломереж

У Харкові викрили оборудку, за допомогою якої вкрали кредитні гроші на покращення енергоефективності "Харківських теплових мереж"

Гейзери з окропу та холодні батареї: У Х…

Про це йдеться в ухвалі Московського районного суду Харкова, передає Depo.Харків.

 

Суд розглянув клопотання слідчого про арешт майна в межах розслідування провадження за ч. 3 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

 

У клопотанні слідчий зазначив, що між Міністерством фінансів України та Міжнародним банком реконструкції та розвитку 26 травня 2014 року укладено дві угоди про позику на суму 50 млн доларів та 332 млн доларів. Предмет – виконання Проекту "Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України".

 

Для реалізації проекту було оголошено конкурс, за результатами якого переможцями стали низка міжнародних та національних суб`єктів господарювання. У подальшому між Комунальним підприємством "Харківські теплові мережі" та суб`єктами господарювання, які стали переможцями, укладено низку контрактів на загальну суму 107,59 млн доларів.

 

Читайте також: Кредит від Міжнародного банку: ГПУ перевіряє тепловиків Кернеса

 

Угоди укладені з ТОВ Виробничо-комерційна фірма "Екопрон-Юг", Planora Oy in cooperation with Grant Thornton LLC and NV TOV (Ltd) "LOTA" (Фінляндія), ДП "Інститут "Київінжпроект" ПАТ НВПІ "КиївПроект", АТ "ЕНКОМ", Представництвом УАБ "Енергіос Таупімо Центрас", Представництвом АБ "Аксис Індастріз", ТОВ "Сміт Інжиніринг".

 

Разом з тим, встановлено, що в подальшому для виконання робіт АТ "Аксис Индастрис" 16 квітня 2018 року укладено договір субпідряду з ПП "Полтавський будівельний центр" (ПБЦ). Під час досудового розслідування за місцем здійснення господарської діяльності ПП "ПБЦ" проведено обшук, під час якого вилучено бухгалтерську документацію ПП "ПБЦ", в тому числі і договір субпідряду з Акціонерним товариством "Аксис Индастрис".

 

В п.1.1.2 договору субпідряду зазначено, що договір укладається в рамках Контракту на встановлення теплових лічильників та допоміжного механічного та електричного устаткування на теплових пунктах житлових домів міста Харкова між "Аксис Индастрис" та КП "Харківські теплові мережі".

 

Читайте також: Кабмін погодив 320 млн євро кредиту на добудову третьої гілки метро в Харкові

 

Відповідно до додатку №3 до договору від 16 квітня 2018 року передбачено умови та порядок оплати, згідно яких вартість робіт складає 4,01 млн грн, з яких замовник сплачує 70% як авансовий платіж.

 

Ще один договір субпідряду АТ "Аксис Индастрис" з ПП "Полтавський будівельний центр" уклали 27 серпня 2018 року. Відповідно до додатку №3 до договору передбачено умови та порядок оплати, згідно яких вартість робіт уже складає майже 9,15 млн грн, із яких замовник сплачує 70% як авансовий платіж.

 

Однак під час розслідування на запит місцевої прокуратури одержано інформацію щодо неподання ПП "Полтавський будівельний центр" звітів за формою 1-ДФ за 1-4 квартали 2017 та за 1 квартал 2018 року, що вказує на відсутність на підприємстві найманої праці та цивільно-правових договорів. Тобто відсутності можливості проведення будь-яких робіт.

 

А в ІІ та ІІІ кварталах підприємство у звітах за формою 1-ДФ вказувало 4 осіб, з яких одна особа – директор підприємства працює з 4 травня 2018 року, а інші три особи, які перебувають з підприємством в трудових відносинах, працюють з 9 червня 2018 року.

 

Читайте також: Харківські теплові мережі витратять 17 млн грн: Ціни ремонтів приховані

 

Встановлено, що ліцензія ПП "Полтавський будівельний центр" на діяльність у будівництві, пов`язаної із створенням об`єктів архітектури, взагалі була анульована 12 червня 2013 року. Ліцензії у 2017-2018 роках на провадження господарської діяльності з будівництва об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середнім та значними наслідками, відсутні. За відомостями Держпраці, діючі дозволи на виконання робіт з підвищеною небезпекою у ПП "Полтавський будівельний центр" також відсутні.

 

Слідчий зауважив, що, виходячи з вищевказаного, наявні підстави вважати, що договори субпідряду між АТ "Аксис Индастрис" та ПП "Полтавський будівельний центр" можуть бути фіктивними, укладеними з метою конвертації бюджетних коштів у готівкову форму. Це ставить під сумнів кількісне та якісне виконання робіт за контрактом.

 

Також, було встановлено що ПП "Полтавський будівельний центр" роботи фактично не виконувало, а грошові кошти одразу були перераховані суб`єктам господарювання з ознаками фіктивності та конвертовані в готівку.

 

Читайте також: Опалювальний сезон у Харкові: Що треба знати, щоб не замерзнути

 

Під час допиту директор ПП "Полтавський будівельний центр" відмовився надавати показання з приводу місцезнаходження бухгалтерської та виконавчої документації за договорами, а також пояснив, що йому не відомо, коли саме будуть закінчені роботи за вказаними договорами.

 

21 січня 2020 року на підстави ухвали слідчого судді був проведений обшук і вилучені документи, які за своїм змістом повністю відповідають документам, дозвіл на відшукання яких було надано слідчим суддею. Ці документи були оглянуті та визнані речовими доказами по кримінальному провадженню.

 

Вивчивши матеріали суд вирішив  клопотання про арешт майна задовольнити та накласти арешт на 17 документів, що були вилучені під час обшуку.

 

Як повідомляв Depo.Харків, Генеральна прокуратура України відкрила провадження щодо реалізації проекту "Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України", у тому числі у Харкові.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"