Герої Небесної Сотні, судді та Гурченко: У Кернеса дали нові назви скверам

У Харкові декільком скверам і вулицям дадуть нові назви

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Харківської міськради.

За даними мерії, відповідне рішення ухвалили на засіданні Міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовищ.

Безіменний сквер по вулиці Трінклера, де був встановлений пам'ятник актрисі Людмилі Гурченко, назвуть її ім'ям.

Також члени комісії розглянули питання про найменування трьох скверів в районі пл. Героїв Небесної Сотні. Сквер перед будівлею апеляційного суду, де встановлять пам'ятник, планують назвати сквером Героїв Небесної Сотні, сквер за будівлею суду - Суддівським, а в південній частині площі - Михайлівським, оскільки на тому місці стояла Михайлівська церква, зруйнована в 1961 році.

Також члени комісії розглянули звернення депутата міської ради Олени Горошко про встановлення меморіальних дошок: письменнику Івану Буніну на будівлі по вулиці Воробйова, 12; архітекторові Віктору Величку по вулиці Дарвіна, 21; художниці Зінаїді Серебряковій по вулиці Конторській, 25-а і архітекторові Олександру Ржепішевському на будинку по вулиці Римарській, 19.

Крім того, як повідомив відповідальний секретар комісії Олексій Хорошковатий, представники Східного територіального управління Національної гвардії України звернулися до міськради з проханням встановити меморіальну дошку на будівлі школи №68 учаснику бойових дій на Сході України Павлу Пугачову, який був нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно), а Харківський гуманітарний університет "Народна українська академія" - про згоду на збереження пам'ятного знаку по вул. Лермонтовській, 27.

"Пам'ятний знак, розташований на початку Алеї пам'яті, яка була створена співробітниками і учнями навчального закладу в 2010 році. Вони самі висадили алею, яка веде від їхнього корпусу до каплиці Святої мучениці Тетяни. На початку цієї алеї розташований пам'ятний знак - камінь з відповідним текстом про те, що в 2010 році до 65-річчя Перемоги була висаджена Алея пам'яті", - пояснив Хорошковатий і зазначив, що тепер навчальній установі цей пам'ятний знак потрібно узаконити.

Ще одне звернення стосувалося встановлення меморіальної дошки заслуженому вчителю України і поетові Миколі Побеляну. Пам'ятний знак пропонується встановити на будівлі школи №108, у якій він створив Музей хліба.

Харківський обласний комітет "Дробицький Яр" виступив з ініціативою замінити меморіальну дошку Іллі Мечникову на будівлі Української інженерно-педагогічної академії на вул. Університетській, 16. Але члени комісії вирішили розглянути можливість, щоб її відреставрувати, оскільки це одна з найстаріших меморіальних дощок в Україні, яка була встановлена ​​в 1928 році і сама по собі представляє історичну цінність.

Ректор Харківського національного університету будівництва та архітектури Юрій Шкодовський і почесні громадяни міста звернулися з проханням встановити меморіальні дошки Почесному громадянину міста Харкова, голові Харківського міськвиконкому в 1960-1970-х роках Юрію Гуровому та Почесному громадянину міста Харкова, заслуженому будівельнику України Володимиру Реусову (на архітектурному корпусі університету по вул. Сумській, 40).

Крім того, вулицю в районі між ТРЦ "Караван" і сосновим бором планують назвати вул. Тисовою, оскільки до цього вона була безіменною.

Остаточні рішення з цих питань будуть прийняті на сесії Харківської міської ради.

Як повідомляв Depo.Харків, мешканцям будинку по вулиці Пушкінській, де досі немає опалення, комунальники порадили перекрити дорогу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook