Герої Небесної Сотні, судді та Гурченко: У Кернеса дали нові назви скверам

У Харкові декільком скверам і вулицям дадуть нові назви

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Харківської міськради.

За даними мерії, відповідне рішення ухвалили на засіданні Міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовищ.

Безіменний сквер по вулиці Трінклера, де був встановлений пам'ятник актрисі Людмилі Гурченко, назвуть її ім'ям.

Також члени комісії розглянули питання про найменування трьох скверів в районі пл. Героїв Небесної Сотні. Сквер перед будівлею апеляційного суду, де встановлять пам'ятник, планують назвати сквером Героїв Небесної Сотні, сквер за будівлею суду - Суддівським, а в південній частині площі - Михайлівським, оскільки на тому місці стояла Михайлівська церква, зруйнована в 1961 році.

Також члени комісії розглянули звернення депутата міської ради Олени Горошко про встановлення меморіальних дошок: письменнику Івану Буніну на будівлі по вулиці Воробйова, 12; архітекторові Віктору Величку по вулиці Дарвіна, 21; художниці Зінаїді Серебряковій по вулиці Конторській, 25-а і архітекторові Олександру Ржепішевському на будинку по вулиці Римарській, 19.

Крім того, як повідомив відповідальний секретар комісії Олексій Хорошковатий, представники Східного територіального управління Національної гвардії України звернулися до міськради з проханням встановити меморіальну дошку на будівлі школи №68 учаснику бойових дій на Сході України Павлу Пугачову, який був нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно), а Харківський гуманітарний університет "Народна українська академія" - про згоду на збереження пам'ятного знаку по вул. Лермонтовській, 27.

"Пам'ятний знак, розташований на початку Алеї пам'яті, яка була створена співробітниками і учнями навчального закладу в 2010 році. Вони самі висадили алею, яка веде від їхнього корпусу до каплиці Святої мучениці Тетяни. На початку цієї алеї розташований пам'ятний знак - камінь з відповідним текстом про те, що в 2010 році до 65-річчя Перемоги була висаджена Алея пам'яті", - пояснив Хорошковатий і зазначив, що тепер навчальній установі цей пам'ятний знак потрібно узаконити.

Ще одне звернення стосувалося встановлення меморіальної дошки заслуженому вчителю України і поетові Миколі Побеляну. Пам'ятний знак пропонується встановити на будівлі школи №108, у якій він створив Музей хліба.

Харківський обласний комітет "Дробицький Яр" виступив з ініціативою замінити меморіальну дошку Іллі Мечникову на будівлі Української інженерно-педагогічної академії на вул. Університетській, 16. Але члени комісії вирішили розглянути можливість, щоб її відреставрувати, оскільки це одна з найстаріших меморіальних дощок в Україні, яка була встановлена ​​в 1928 році і сама по собі представляє історичну цінність.

Ректор Харківського національного університету будівництва та архітектури Юрій Шкодовський і почесні громадяни міста звернулися з проханням встановити меморіальні дошки Почесному громадянину міста Харкова, голові Харківського міськвиконкому в 1960-1970-х роках Юрію Гуровому та Почесному громадянину міста Харкова, заслуженому будівельнику України Володимиру Реусову (на архітектурному корпусі університету по вул. Сумській, 40).

Крім того, вулицю в районі між ТРЦ "Караван" і сосновим бором планують назвати вул. Тисовою, оскільки до цього вона була безіменною.

Остаточні рішення з цих питань будуть прийняті на сесії Харківської міської ради.

Як повідомляв Depo.Харків, мешканцям будинку по вулиці Пушкінській, де досі немає опалення, комунальники порадили перекрити дорогу.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme