ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Гепарди в зоопарку житимуть по-європейськи

В Харківському зоопарку створили вольєр для гепардів за останнім словом європейського стандарту
Depo.
9 червня 2015 16:15
ФОТО: depo.ua

Про це розповів директор зоопарку Олексій Григор'єв, пише "Вечірній Харків", передає кореспондент Харків.depo.ua.

За його словами, цього року вони планують завершити будівництво будинку для жирафів. Чи вдасться здати його під ключ, ще неясно - це залежить від фінансування, проте Григор'єв впевнений, що будівлю вдасться звести повністю, зробити дах, і на наступний рік, швидше за все, залишиться лише внутрішня обробка.

"Коли ми приступали більше п'яти років тому до будівництва будинку для жирафів, це здавалося легким завданням для міського бюджету. Але з кожним роком виникали складності, і на заплановані спочатку гроші передбачуваний обсяг робіт зробити вже неможливо, - розповідає директор зоопарку. - Крім того, ми хочемо в нинішньому році зробити дуже цікавий вольєр для копитних тварин - муфлонів, сибірських козерогів: зараз у них немає гір, природних елементів, де вони могли б проявити себе в повну силу. День народження зоопарк відсвяткує 1 вересня - в першу неділю місяця, коли він і був відкритий в 1985 році. Ми хотіли б до ювілею здивувати городян і гостей таким вольєром".

Вразить гостей і розкішний вольєр для гепардів, зазначає Григор'єв.

"Дивна особливість цих тварин в тому, що поза шлюбного періоду самець і самка мають існувати окремо, мало того - вони навіть бачити один одного не повинні, інакше у них ніколи не буде дітей, - пояснює Григор'єв. - Тому у нас передбачений вольєр, розділений зеленим парканом з чагарників і дерев, таким чином гепарди будуть існувати поруч, але не будуть бачити один одного. Крім того, територія для кожного гепарда повинна становити мінімум 500 кв. м. Ми виконали рекомендації фахівця з Амстердама - нашого куратора, і в нашому вольєрі вона навіть більше".

Простора "садиба" для граціозних кішок вже готова, залишилося привезти новоселів (зазвичай їх постачають з Танзанії). У зоосаді сподіваються, що з доставкою їх допоможуть міська влада.