Формулювання і цілі недопалки: Як визначити, сидів чоловік у в'язниці і чому

В сучасній державі, якою є і Україна, у будь-якого громадянина є і можливості, і купи причин, щоб приховати своє кримінальне минуле

Журналіст Depo.Харків
Формулювання і цілі недопалки: Як визнач…

До того ж, відбувши покарання за певний злочин юридично свій обов'язок перед суспільством" цей громадянин погасив. І якщо людина не бажає, щоб оточуючі знали про її минуле, дізнатися про це майже неможливо. Але є деякі ознаки, за якими можна визначити колишнього "в'язня".

В СРСР, отримавши судимість, громадянин практично назавжди отримував клеймо "ЗЕК". В обмін на так звану "онучу", тобто довідку про звільнення, колишній "в'язень" отримував свій паспорт з позначкою про судимості.

А такі модні в 90-ті короткі стрижки і "голені потилиці" всього десяток років тому зі 100% гарантією вказували на перебування в місцях позбавлення волі.

Як казав герой Василя Шукшина, злодій "Горі" у фільмі "Калина червона": "Нехай хоч волосся мої відросте, Люба".

Перш ніж розповісти про ці ознаки, відповімо на питання "навіщо це треба?".

По-перше: це може зберегти ваше здоров'я, а інколи і життя.

Пригадується недавній випадок у київському супермаркеті, коли в черзі чоловік середніх років після якихось сказаних молодою людиною слів наніс йому смертельний удар просто кулаком в обличчя. Цілком можна припустити, що молодий чоловік у словесній перепалці назвав чоловіка словом, для його оточення цілком необразливим, за яке "на зоні" треба просто "рвати". Це дуже небезпечно і за роки "за парканом" це перетворюється на смертельний інстинкт. Якщо тебе називають "образливим словом" і ти мовчиш і нічого не робиш – то ти "це" і є.

По-друге: з такими людьми не варто зображати з себе "бувалого зека". Такі недоречні потуги в "перебільшенні крутизни" будуть розкриті за пару хвилин. І це знову ж загрожує фізичними каліцтвами або просто публічним приниженням. Чи варто воно того?

По-третє: якщо у вас є ділові контакти з таким контингентом, то краще розуміти, що у випадку, наприклад, порушення словестного договору або якиїсь неохайності в грошових справах ваш партнер може "дуже далеко вийти" за рамки звичайних, законних варіантів вирішення подібних конфліктів. Знову ж таки, можливо, збереже здоров'я... і гроші.

І по-четверте, випробуйте свої дедуктивні здібності. Тільки не перестарайтеся!

Отже:

1) Ретельно підібрані, продумані слова, чітке формулювання. Навмисне уникання "жаргонних слів", навіть якщо вони прийнятні в цьому колективі. Навіть у серйозній суперечці відсутні найменші натяки на "нетрадиційну орієнтацію" візаві або звичайні слова-паразити, що натякають на якісь стосунки з мамою. В "тому світі", де одне необережне слово може вмить вирішити долю, цьому вчаться швидко.

2) Достатньо "чіпкий" і уважний погляд "в лоб". Напористість. При розмові завжди дивиться "очі в очі". Аж до того, що доводиться відводити очі. Своєрідна перевірка, дуель. Потреба у визначенні "хто головний". Теж майже звичка, яка "не вбиється". У "тих місцях" треба постійно знати, хто ти за статусом.

3) Азартні ігри. Як правило, уникають явно кримінальних карткових ігор. Але азарт, як правило, сильний! Не грають "просто так", це не цікаво. Потрібна хоча б мінімальна ставка. Увійшовши в раж" можуть показати клас, "вищий пілотаж".

Як-то зійшовшись у копійчаної грі в нарди в поїзді у вагоні "люкс" з солідним "дядьком", зауважив, що він постійно викидає саме потрібні комбінації. Захопився і жартома запитав, як довго такому навчається. У відповідь: Дванадцять років... останній раз...

Але все ж, якщо є "підозри", краще в такі ігри не грати, і навіть "за копійки".

4) Органи правопорядку. Навіть якщо маються на увазі тісні ділові контакти і явний грошовий інтерес від спілкування з "органами", спілкування буде, але, придивившись, завжди можна побачити просту людську ненависть. І зневагу. Це також важко вивести. Ні-ні, але проскочить "крізь зуби" – "...мусора..."!

В одного солідного бізнесмена був постійний діловий контакт з працівником контролюючих органів щодо оформлення авто. Взаємовигідна справа. Всі отримували своє. Але...бізнесмен кожну операцію мав правило накачувати дорогим коньяком свій міліцейський контакт "до поросячого вереску", на "халяву"... і спостерігав. Просто мстився так!

5) Відношення до "осіб з нетрадиційною сексуальною орієнтацією". Принципово ніяких контактів. Навіть якщо це супер вигідно. Якщо про приналежність партнера до даної групи населення з'ясується вже після якихось справ, то може статися "щось дуже погане".

6) Спостерігається потреба повчити "молодняк розуму. Ненав'язливо і в певному форматі "тюремної мудрості".

Як-то на барі престижного ресторану досить вгодований чоловік у дорогому костюмі і, мабуть, під певною "філософською дозою" віскі спілкувався з молодим колегою.

- Дивись!

Обводить широким жестом весь ресторанний зал:

- Це все "лохи". І ми живемо за рахунок їх!

- А це – "сміття".

Акуратно показує на столик у кутку:

- Ось вони живуть за рахунок нас...

7) Охайність. Обов'язково мити руки після туалету, навіть якщо можливість для цього обмежена. Охайний зовнішній вигляд. Патологічний острах "погано пахнути" і, можливо, тому пристрасть до дорогих парфюмів.

Коли велика кількість чоловіків довго живуть в одному приміщенні, недбалість в гігієні проявляється дуже швидко. Не помиті руки після "параші", "смердючі ноги", неприємний несвіжий запах – і можна запросто потрапити в касту "чушкарів", касту "знедолених". Піднятися вгору по ієрархічній драбині вже неможливо. Участь таких людей у великому колективі – наймерзенніша і смердюча робота.

8) Дуже часто, навіть при доброму достатку "на волі", залишається звичка не роздавлювати в попільничці "бичок" від сигарети, а акуратно гасити і класти в попільничку, на "чорний день". Така звичка може залишитися на все життя, і дуже показова.

Спостерігайте. Але, якщо помітили у когось з оточення ці ознаки, не поспішайте питати "ти сидів?". Це ж "поганий тон".

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme