"Філософія на кожен день": У Харкові відкрилася виставка Гамлета Зінківського (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Харківський відомий художник Гамлет Зінківський презентував 365 графічних робіт, створених за минулий 2019 рік

Юлія Гуш
Журналіст регіональної редакції Depo.Харків
"Філософія на кожен день": У Харкові від…

У центрі сучасного мистецтва "ЄміловЦентр" стартувала виставка харківського художника Гамлета Зінківського під назвою "3652019". Це його четвертий щоденниковий проект, над яким митець працював протягом всього минулого року. За цей час за допомогою звичайного олівця було створено 365 простих та лаконічних малюнків. У них художник розкриває силу, глибину та проблемність повсякденного життя. Перед відвідувачами виставки відкривається 365 різних думок, спостережень, висловів та жартів, подекуди гіркуватих та не дуже веселих.

 

"У такого митця, як Гамлет, ідеї виникають досить спонтанно, – розповіла директорка центру сучасного мистецтва "ЄрміловЦентр" Наталія Іванова. – І, незважаючи на те, що ми з ним багато спілкуємося, товаришуємо, що ми робили виставку з Бобом Басетом "Предмети", все одно ідея показати саме цей проект в "ЄрміловЦентрі" виникла не так давно. Цей проект насправді досить підготовлений. Його малюнки не вимагають рамок або ще чогось. Вони мають транслювати ту інформацію, той меседж, який він заклав у кожний малюнок, безпосередньо. Так він бачив цю виставку… Простір "ЄрміловЦентру" дуже гарно обраний для такої виставки. Мені здається, що виставка сама по собі унікальна".

 

 

"Це просто фантастична подія в культурному житті – і для Харкова, і для України, – наголосив ректор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Віль Бакіров. – Бо це безмежно талановита людина, яка працює в такій унікальній манері, яку важко якось класифікувати та визначити. Але з кожної роботою Гамлета Зінківського струмиться енергія, струмиться позитив. Я би сказав, що ця виставка – це не просто зібрання робіт. Це єдиний твір мистецтва. Тут 365 малюнків. Кожного дня Гамлет робить один малюнок. І цей день завершується тим, що малюнок отримує підпис. І якщо ви подивитись, то побачите, що кожен малюнок несе за собою величезний філософський смисл. Підпис інколи гармонує, інколи дисонує з тим, що намальовано. І це змушує стояти, думати, намагатися зрозуміти, що хотів сказати автор. І кожна робота змушує глибоко замислитися".

 

"Чи доведеться ще побачити Світ без реклами?", "Неминуча зустріч з минулим нічого не змінила", "У моєму серці, як і на вулиці, снігу немає", "Повернулись в Україну. Не можна більше відкладати",  "Впала чиясь зірка на цвинтарі", "Треба підтримувати безглузді ідеї суспільства, та не виходить". Приблизно такими текстам Зінківський супроводжує кожен свій малюнок. Уних відображаються і роздуми стосовно оточуючого світу, і якісь власні рефлексії з приводу свого життя, і певна іронія щодо того, що відбувається навколо. Малюнки прості, лаконічні, на них можна побачити чимало речей та предметів, звичних для багатьох – будинки, розетки, одяг, сходи та літаки. Головне, що ці малюнки та надписи гармонують між собою. Поєднуючись, вони створюють завершений твір з певною ідеєю та настроєм.

 

 

"На мій погляд, роботи Гамлета відрізняються не тільки високою якістю зображення, певним стилем, в якому працює художник, – розповіла Іванова. – Мені здається, що Гамлет – це художник-філософ. Філософ, який рефлексує на певні події свого життя, життя того світу, який його оточує. Ми знаємо, що він волонтерить на блокпосту. І це також справляло на нього певні враження. Події в Україні вимагають такої рефлексії від художника. І він це робить. І в цих малюнках, можливо, навіть не якість головна. Можливо, той месседж, який він транслює суспільству – це найголовніше. А текст – це частина його роботи. Це те, що йде від душі. Те, що йде від якихось розмірковувань. Це те, що йде від нього самого. Мені здається, що малюнки Гамлета без тексту просто неможливо уявити. Це частина його роботи. Мені здається, що це певний почерк, його власний художній стиль. І він вже вирішив його. Він кожну річ супроводжує текстом. Навіть якщо він знаходить якісь об'єкт на барахолці – він дописує безпосередньо на ньому свій текст. І це стає його роботою. Його месседжем нам, глядачам".

 

"А фактично, це про наше життя, – зазначив Бакіров. – Інколи абсурдне, інколи парадоксальне. Але завжди дуже цікаве, дуже напружене. Інколи воно трагічне, а інколи – дуже оптимістичне. Я думаю, що ті люди, які приходить на виставку, вони походять, подивляться і, можливо, зроблять фото того дня, коли вони народилися, примірять на себе що там написано. Це роботи філософські. Це роботи дуже глибокі".

 

 

"Кожне виправлення моїх вуличних робіт робить їх грубішими". Саме такий надпис супроводжує зображення схематичного чоловічка, що переходить дорогу по "зебрі". Це цікава робота, яка має стосунок до сприйняття творчості самого Зінківського. Адже не так давно – у 2018 році – один із його вуличних муралів був знищений місцевими мешканцями. Вони його чомусь не оцінили. Подібне свавілля не залишилися осторонь прихильників художника – вони залишали на стіні непристойні малюнки та надписи. Мовляв, не подобається Гамлет – дивиться тепер на це... Звичайно, на виставці нічого подібного не станеться і малюнки ніхто нищити не буде. Подивитися на філософські роботи Зінківського можна до 14 лютого.

 

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme