Євгеній Мураєв: Ширма з амбіціями для бізнесу родини Азарова

Близькі до харківського нардепа - колишнього "регіонала" - люди вкладають в медіа-бізнес приголомшливі гроші
Depo.
1 серпня 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
Євгеній Мураєв: Ширма з амбіціями для бізнесу родини Азарова
Євгеній Мураєв: Ширма з амбіціями для бізнесу родини Азарова

Родина народного депутата Євгенія Мураєва, який минулого тижня очолив нову партію "Життя", володіє будівельним, деревооброблювальним та фінансовим бізнесом, підприємствами, які постачають тепло до шкіл, а також ЗМІ. При цьому серед партнерів Мураєва є люди з оточення розшукуваного екс-прем'єр-міністра України Миколи Азарова.

Основним активом родини Мураєва є ТОВ "Східна фінансова група", а більшість фірм, якими володіють родичі нардепа, зареєстровані у Харкові на вулиці Греківській, 79.

Засновником "Східної фінансової групи" є батьки екс-регіонала Володимир та Ольга Мураєви. Особисто Євгеній Мураєв був директором цієї фірми у 2009 році.

Саме це підприємство є засновником таких фірм, як ТОВ "Агенція комерційної безпеки", "Теплоснаббуд", "Агропарк Схід" тощо.

Євгеній Мураєв: ширма для бізнесу родини Азарова - фото 1

На фото: ліворуч - Юрій Бойко, праворуч - Євгеній Мураєв

Крім того, "Східна фінансова група" є серед засновників ТОВ "Завод "Рапід". Це підприємство залучене у деревообробці, постачанні деревини та матеріалів з неї (зокрема, у виробництві пілетів), а також будівництві. "Завод "Рапід" у тому числі активно працює на Росії.

Партнером Мураєвих у цьому бізнесі вказане ТОВ "Хендлік технік". Бенефіціаром останньої фірми записаний мешканець Австрії Пауль Торстен. І ця фірма, за інформацією ЗМІ, пов’язана з колишнім прем’єр-міністром України Миколою Азаровим. Справа в тому, що раніше засновником цього підприємства був Роман Кукотенко, відомий як представник ЗАТ "Група "Розвиток", яку через австрійську фірму "Гарда Хандельс-унд Беталiгунгс ГмбХ" контролював син екс-прем’єр-міністра Олексій Азаров.

Євгеній Мураєв: ширма для бізнесу родини Азарова - фото 2

Але це не єдина спільна фірма родини Мураєва та людей Азарова. До цього переліку можна віднести і компанію "Альтеп", яка є монополістом з постачання теплової енергії, виробленої з альтернативних джерел опалення, до шкіл Харківського та Зміївського районів. Саме там балотувався Євгеній Мураєв на депутата.

За часів Януковича партнером батька нардепа у "Альтепі" був Костянтин Пивоваров – чиновник із Кабміну Миколи Азарова. Саме на Пивоварова, за даними журналіста Станіслава Речинського, переписав свій бізнес після Майдану Олексій Азаров.

Подарована Азаровим компанія досить велика: разом з активами в Австрії, річний обіг яких у 2013 році був понад 30 млн євро, компанії Garda належать фірми в Італії, Росії та Україні. Так, компанії "Agosto 2012" в Мілані належала наприкінці 2013 р. нерухомість на загальну суму 3 млн євро, ТОВ ВКФ "Развитие" в Рязані (РФ) виробляє медичну вату, а одна віденська компанія володіє 50% заводу з металообробки "Металіст", що розміщений в окупованому "ДНР" східноукраїнському місті Макіївці.

Пивоварова харків'яни можуть пам’ятати по роботі віце-президентом у футбольному клубі "Металіст" часів раннього Курченка. Тож не дивно, що на всіляких шоу Мураєв називає Азарова кращим прем’єр-міністром України за всі часи. Тим більше, що інші очільники Уряду не були його партнерами.

Євгеній Мураєв: ширма для бізнесу родини Азарова - фото 3

Варто відзначити, що не завжди фірми записані на членів родини Мураєва. Наприклад, проектна організація "Пам Хаус" зареєстрована на Дениса Кришталя та ту ж саму ТОВ "Хендлік технік". Фірма зареєстрована вже за знайомою адресою: вулиця Греківська, 79. При цьому слід звернути увагу, що Кришталь став депутатом Харківської облради по рідному для Мураєва Зміївському району від "Опозиційного блоку".

Однак родина Мураєва вела бізнес не тільки з колишніми "регіоналами". Так, одну з "жирних" земельних ділянкок біля Журавлівсього гідропарку в Харкові - площею 1,5 га - орендує ПП "Вегабуд-2006". Засновниками підприємства є депутат Харківської міськради від ВО "Самопоміч" Андрій Саєнко та батько нардепа Володимир Мураєв.

Також існує низка підприємств, засновником яких вказана дружина нардепа – Валерія Мураєва. Зокрема це "Спецбудмонтаж", "Робінзон і Ко", а також благодійний фонд "Крок за Кроком".

ТОВ "Робінзон і Ко" є власником регіонального інтернет-каналу - це був перший медійний майданчик для Мураєва. Зараз головним ресурсом для "народного обранця" став канал "NewsOne", який належить ТОВ "Новини 24 годии". Єдиним засновником підприємства є особисто Євгеній Мураєв. За даними ЗМІ, лише на обладнання цього каналу, який має стати головним рупором нової партії "Життя", було витрачено 20 млн доларів

Євгеній Мураєв: ширма для бізнесу родини Азарова - фото 4

Виникають сумніви, що це були гроші особисто нардепа, який зараз стає головною медійною персоною для фанатів колишньої "Партії регіонів". Не виключено, що в цей проект вклався й не чужий для молодого амбіційного харківського політика Микола "кровосіся" Азаров, або ще хтось з нині опальних, а той .розшукуваних в Україні "дружбанів". Однак вектор походження коштів, в будь-якому разі, зрозумілий.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків