ЄСПЛ виніс рішення на користь Штепи, - адвокат

Європейський суд із прав людини виніс рішення у справі колишнього мера Слов'янська Нелі Штепи, обвинуваченої у створення терористичної організації та посяганні на територіальну цілісність України

ЄСПЛ виніс рішення на користь Штепи, - а…

Про це кореспондентові Depo.Харків повідомив адвокат підозрюваної Штепи Олександр Шадрін.

 

"Штепа отримала рішення на свою користь у Європейському суді з прав людини, - сказав Шадрін. – Було констатоване порушення прав на свободу, тривалість утримання під вартою і тривалість судового розгляду в принципі".

 

За словами адвоката, ЄСПЛ констатував порушення двох пунктів Конвенції з прав людини. "Пункт 3 статті 5 Конвенції говорить про те, що справи щодо осіб, які утримуються під вартою, мають бути розглянуті якомога швидше. Або ж ці особи мають бути звільнені з-під варти. Тут європейський суд сказав, що цей строк був порушений, тобто не розглянули належним чином у найближчий термін щодо Штепи справу, коли вона трималася під вартою. Якби навіть не трималася під вартою, загальні строки розгляду справи порушені. Навіть перенесення судових засідань на 2-3 тижні європейський суд вважає надмірними термінами для того, щоб ефективно розглядати ті справи", - підкреслив Шадрін.

 

За його словами, скарга до ЄСПЛ була подана захистом Штепи у 2017 році. "Ми скаргу не перевантажували більш складними описами порушень, тому що хотілося якомога швидше отримати рішення принаймні щодо цих питань, - сказав Шадрін. – Щоб якось в подальшому присікти порушення прав принаймні щодо цих питань і щоб якось спонукати суд швидше розглядати цю справу".

 

Адвокат зазначив, що Україна за рішенням ЄСПЛ повинна виплатити Штепі 3,6 тис. євро: 2,6 тис. євро - компенсація моральної шкоди за порушення статей конвенції, 1 тис. євро - витрати на правову допомогу.

 

Шадрін додав, що наступне засідання у справі Штепи призначене на 21 листопада на 11:30.

 

На своїй сторінці у "Фейсбук" Шадрін опублікував рішення ЄСПЛ у справі Штепи.

Як повідомляв Depo.Харків, Штепу обвинувачують у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу України.

 

Слухання справи розпочалося у 2014 році. За п’ять років справу кілька разів розпочинали слухати з самого початку кілька районних судів Харкова. 3 липня 2019 року у Харкові районний суд не зміг розпочати розгляд кримінальної справи за обвинуваченням колишнього мера Слов’янська Нелі Штепи. Востаннє судовий розгляд справи відбувався у квітні 2018 року – 16 місяців тому. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"