ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ЄС погодився скасувати візи для українців, - ЗМІ

Євросоюз ухвалив декларацію Ризького саміту із перспективою безвізового режиму для українців
Depo.
21 травня 2015 12:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на PAP, передає depo.ua.

В документ, зокрема, увійшли положення про визнання європейських прагнень України, Молдови та Грузії та амбітні записи щодо відміни віз для українців та грузинів. РАР зауважило, що проти цього початково виступали дипломати низки європейських країн.

"Компромісний проект кінцевого документа саміту підкреслює, що як ЄС, так і східні партнери надають великого значення співпраці в рамках Східного партнерства. У ньому відзначено, що кожна країна партнерства має "суверенне право вільно обирати рівень амбіцій та цілей, якій ставить собі в стосунках з ЄС", - відзначає агентство.

У проекті документа, за данними РАР, також підкреслюється підтримка суверенності та територіальної цілісності усіх держав Східного партнерство та зусиль, спрямованих на врегулювання конфлікту в Україні. Водночас в ньому відсутня безпосередня критика Росії за те, що вона робить в Україні.

РАР зазначає, що, за неофіційною інформацією, Україна, Молдова та Грузія планують за підсумками саміту у Ризі ухвалити окрему декларацію, в якій хочуть підтвердити, що їхньою ціллю є вступ до Європейського Союзу.