Енергоефективність має стримати зростання тарифів, - Сітенко

Вартість комунальних послуг напряму залежить від енергоефективності
Depo.
26 вересня 2016 10:36
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, таку думку депутат Харківської міськради від "Об'єднання "Самопоміч" Тарас Сітенко висловив в інтерв'ю "Харьковской неделе".

За словами депутата, на останній сесії міськради пропозицію фракції "Об'єднання "Самопоміч" про накладення мораторію на зростання тарифів було прийнято для вивчення мерією, а на голосування буде винесено в жовтні. Сітенко висловив сумніви щодо обґрунтованості високих тарифів: "Я б, особисто, з радістю наклав мораторій на їх підвищення, поки центральна влада як мінімум не пояснить і не обґрунтує зростання тарифів. Багато чого вказує на те, що тарифи підвищили, не замислюючись, тільки для того, щоб виконати умови МВФ і отримати черговий мільярд доларів, а потім з успіхом його "проїсти", - зазначив депутат.

На його думку, мораторій дозволить зняти корупційну складову тарифів, але не вирішить проблему високої собівартості енергоресурсів. Змінити ситуацію можна, якщо мінімізувати втрати теплової енергії трубопроводів та підвищити енергоефективність житлових будинків.

"Грошей в обласному бюджеті більш, ніж достатньо. Завдяки децентралізації в бюджетах регіонів тепер залишається набагато більше коштів, якщо не перекладати по десять разів одну й ту ж дорогу і не "топити" гроші в різних "будівництвах століття", - стверджує депутат. - Необхідно запросити європейських незалежних фахівців для розробки і реалізації програми енергоефективності".

Сітенко не згоден з твердженнями чиновників про те, що для реалізації програм енергоефективності необхідно залучати інвесторів. Депутат вважає, що це питання має стати пріоритетною статтею витрат регіонального бюджету, а не залежати від інтересу інвесторів.

"По-перше, навіщо це інвесторам треба, враховуючи корупцію на всіх рівнях влади? По-друге, хіба сама програма вже розроблена чиновниками? І, по-третє, в даному випадку мова повинна йти не про інвестиції, а про гранти, які успішно отримує, наприклад, Польща", - зауважив він.

У разі перемоги в боротьбі за пост губернатора Харківської області Сітенко планує скористатися європейським досвідом, як безпосередньо в сфері підвищення енергоефективності, так і в питанні отримання грантів від європейських організацій на подібні проекти.

Довідка Depo.Харків. На виборах на пост мера Харкова в 2015 році Сітенко отримав 58 тис. 269 голосів харків'ян, опинившись на 2 місці після Геннадія Кернеса.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків