Мінспорту України заступилося за міжнародного гросмейстера з Харкова

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов вважає, що Юрія Анікєєва не пустили на чемпіонат тому, що він патріот України
Depo.
8 листопада 2016 10:58
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, така заява розміщена на офіційному сайті Міністерства молоді та спорту України.

За словами міністра, Правління Міжнародної федерації шашок (ІDF) незаконно та виключно з політичних мотивів дискваліфікувало українського шашкіста, чемпіона світу, міжнародного гросмейстера Юрія Анікєєва.

"Ми впевнені, що зазначене рішення правління IDF є виключно політичним. Показово, що кворум в правлінні складають росіяни (президент Володимир Лангін та ще 6 членів, у тому числі керівництво Федерації шашок Росії). Метою цього рішення є спроба покарати Юрія Анікєєва за те, що він справжній патріот України, який ніколи не приховував та публічно висловлював свою патріотичну громадянську позицію. Ця позиція, вочевидь, не подобалася росіянам в IDF", - зазначив Жданов.

Також Жданов заявив, що такий "спортивний тероризм" зі сторони проросійського керівництва Міжнародної федерації шашок містить усі ознаки порушення Європейської Конвенції про права людини. Зокрема, статті 10 щодо свободи слова та висловлювань.

Наразі Федерація шашок України подала позов до Вищого спортивного суду в Лозані.

Як повідомляв Depo.Харків, українського шашкіста харків’янина Юрія Анікєєва не допустили на Чемпіонат Європи через публічні міркування про шашки-64.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків