ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Екологи перевірили воду в "молочній" річці

Воду з річки Роганка досліджують у лабораторії
Depo.
10 червня 2015 09:45
ФОТО: depo.ua

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі Харківської облдержадміністрації з посиланням на заступника голови Харківської облдержадміністрації Євгена Шахненка.

За його словами, екологи виїхали до села Мала Рогань, вивчили ситуацію із помутнінням води та провели профілактичні бесіди з керівництвом заводів, розташованих в дельті Роганки.

"На території Малороганскої сільської ради у водах річки виявлено рясне помутніння води. На місце терміново була викликана лабораторія. Взято проби води. Результати заборів точно будуть відомі вже до 12 червня, а, можливо, будуть готові й раніше. Про висновки, що зроблять фахівці лабораторії, ми повідомимо в прокуратуру. Якщо там буде виявлено порушення, правоохоронні органи відкриють кримінальну справу й слідство займеться пошуком винних", - повідомив Шахненко.

Він уточнив, що якщо для перевірки підприємств екоінспекцією потрібна санкція Кабінету Міністрів України, то представники прокуратури можуть проводити слідчі дії без додаткових дозволів.

В прес-слжубі нагадали, що наприкінці травня фахівці екоінспекції робили забори води в річці Мерла. Про забруднення русла водойми повідомили місцеві жителі. Лабораторні дослідження підтвердили перевищення вмісту у воді забруднюючих речовин - в 60 разів порівняно із нормою. У даний момент встановлено, що забруднення сталося в районі фільтраційних відстійників Богодухівського молокозаводу. За цим фактом було порушено кримінальну справу, проводиться робота з керівниками та технологами підприємства щодо організації технологічного процесу.