ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Порятунок від сміття та новації в підземці: Про що харків'яни просять Кернеса

Харків'яни змінюють акценти звернень до міськради. Із наближенням осені збільшилася кількість зареєстрованих петицій, також змінився їх зміст

Depo.
31 серпня 2017 15:00
ФОТО: depo.ua

Протягом серпня на сайті Харківської міськради зареєстрували півсотні петицій. Традиційно серед звернень громадян чимало прохань відремонтувати дороги, під'їзди, оптимізувати роботу міського транспорту. Але цього місяця найактуальнішими неочікувано виявилися екологічні питання.

Порятунок міста від сміття

Найпопулярнішим цього місяця стало прохання встановити контейнери для сортування сміття біля будинків. Не дивлячись на те, що такий досвід існує в багатьох містах України, для Харкова сортування сміття залишається дивиною. Більшість мешканців міста змушені викидати пластик до загальних контейнерів або відвозити до спеціальних пунктів, які також працюють нерегулярно. На думку автора петиції, установка відповідних контейнерів значно полегшить вирішення проблеми сміттєпереробки в місті.

"Установка прибудинкових баків для роздільного збору сміття, популяризація сортування сміття в ЗМІ, зовнішній рекламі в місті, на самих баках або біля них - це те, чого так не вистачає місту у вирішенні проблеми зі сміттям. Тільки так ми зможемо звільнити полігони від сміття, які займають все більший простір, та перестанемо отруювати екологію", - ідеться в тексті звернення.

Наразі петицію підтримали 399 людей. Збір підписів триває.

Сучасні технології у харківській підземці

Другим актуальним питанням для мешканців міста стала пропозиція оплати проїзду метро через Інтернет. Автор петиції Максим Гур'єв просить обладнати в метро термінали для розрахунку за допомогою банківських карток та організувати оплату проїзду через всесвітню мережу.

"Було б зручно поповнювати карти метрополітену онлайн. Наприклад, на сайті метрополітену. А також встановити хоча б по одному терміналу на вході, щоб можна було оплачувати проїзд банківською картою", - зазначив Гур'єв.

Наразі ідею підтримали 210 мешканців Харкова. Збір підписів триває. Варто зазначити, що аналогічну петицію реєстрували раніше, але необхідного ліміту голосів вона так і не набрала.

Боротьба за чисте повітря

Ще однією екопроблемою міста виявився коксовий завод. На Залютіно місцеві мешканці скаржаться на неприємний запах і шкідливі викиди в атмосферу від підприємства. У зверненні до чиновників автори петиції просять закрити підприємство.

"Ця зараза смердить щоранку на половину міста мінімум і труїть все живе навколо. На цьому підприємстві коксові печі не мають захисту від викидів в атмосферу отруйних речовин таких, як водень-ціанід, синильна кислота. Наші легені отримують аміак, ртуть, діоксин, бензапірен, нафталін, бензол", - наголошує автор петиції Сергій Коваленко.

Пропозицію Коваленка вже підтримали 200 містян. Збір підписів триває.

І знову про екологію

Не менш болючим питанням збереження довкілля є переробка вторинної сировини. Так, на сайті міської ради зареєстрували прохання створення мережі пунктів прийому відпрацьованих елементів живлення та розробки програми інформування населення про необхідність спеціальної утилізації батарейок, ламп та інших небезпечних елементів.

На думку активістів, така рекламна кампанія зможе привернути увагу мешканців міста до проблеми утилізації відходів.

"Відпрацьовані батарейки, акумулятори та енергозберігаючі лампи у випадку потрапляння в землю здійснюють негативний вплив на екологію. Завдається значна шкода внаслідок забруднення води, яку харків'яни щодня вживають, та землі, на якій зростають наші врожаї. Одна невеличка батарейка або енергозберігаюча лампа здатні забруднити до 400 л чистої води та до 20 куб. м родючої землі", - пояснив автор петиції Денис Вязенов.

Наразі петицію підтримали 147 харків'ян. Збір підписів триває.

Комунальні непорозуміння в Харкові

Не дає спокою мешканцям Харкова й питання нарахування субсидій. Через непорозуміння з сумами платежів чимало харків'ян змушені були стояти в чергах у ЖЕКах та сплачувати заборгованості за тепло. Тому мешканці міста просять зобов'язати комунальників вказувати суми обов'язкових платежів у рахунках за квартиру для тих, хто отримує субсидії.

"Кожен повинен знати свій обов'язковий платіж. Щоб не повторювалися випадки, як з тепломережею, коли в багатьох виникли борги через те, що субсидія приходила як переплата і люди не платили, а потім тисячні борги в рахунках прийшли", - написав автор петиції Сергій Молянов.

Поки ідею Молянова підтримали 102 харків'янина. Збір підписів триває.

І хоча спроби врятувати екологію міста вже неодноразово доносилися до чиновників різними активістами та організаціями, але не отримали належної підтримки, харків'яни не полишають надій порозумітися з міською владою й зробити життя в Харкові максимально комфортним.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків