Двійник, "брелок", академік-мультимільйонер: Хто йде в Раду по мажоритарці в Шевченківському районі Харкова

У Харкові до парламенту хочуть прорватися академік-мультимільйонер, клон Зеленського і "брелок" Кернеса

Двійник, "брелок", академік-мультимільйо…

У Харкові по одномандатному виборчому округу №168 – це Шевченківський район міста – Центральна виборча комісія зареєструвала 13 кандидатів. Безперечно, цей центральний район Харкова стане майданчиком, де зіткнуться два політтехнологічні світи – класична для міста, умовно кажучи, кернесівська тактика з "кандидатами-брелоками" і випробуваний під час президентських виборів хід масового використання сучасних діджитал-прийомів.

Отже, політичні сили висунули наступних кандидатів (вік вказуємо навмисно, щоб можна було побачити "молодий" мейнстрім):

1) 35-річний підприємець Сергій Баранников ("Об’єднання "Самопоміч");

2) 55-річний лікар-стоматолог, учасник малочисельних мітингів політсили Валерій Коник (Всеукраїнське об’єднання "Свобода");

3) 51-річна професорка кафедри політології, соціології та культурології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Галина Куц (партія "Європейська Солідарність");

4) 37-річний працівник Департаменту захисту економіки Національної поліції України Юрій Ольховський ("Сила і Честь");

5) 26-річний начальник юридичного відділу Харківського національного університету радіоелектроніки Даніл Чулков (Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина");

6) 29-річна бізнеследі, депутатка Харківської міської ради від партії "Самопоміч", член фракції "Самопоміч" у міській раді Марія Мезенцева ("Слуга народу").

Самовисуванцями по округу йдуть:

7) 53-річна заступник директора ТОВ "Глорія-Т" Яніна Бондаржевська, яка проживає в Києві;

8) 35-річний заступник директора ТОВ "Фірма "Будреммонтаж" Микола Зеленський;

9) 31-річна менеджер Світлана Падєєва, яка проживає в Київській області;

10) 38-річний нардеп Валерій Писаренко, який проживає в Києві;

11) 59-річний пенсіонер Станіслав Поляков;

12) 46-річний тимчасово безробітний Дмитро Приходкін, який проживає в Донецьку;

13) 69-річний гендиректор НТК "Інститут монокристалів" НАН України та член партії "Нова політика" Володимир Семиноженко.

Головним претендентом вважається "брелок" Кернеса Валерій Писаренко, який чомусь вирішив балотуватися як самовисуванець, одна який фігурує у списку "рекомендованих до обрання" від Кернеса та його партії "Довіряй ділам". "Брелоком" Писаренка, який не має до Харкова ніякого відношення, бо народився на Херсонщині, навчався та проживає в Києві, називають тому, що він виходить на публіку на окрузі тільки у супроводу старшого патрона – Геннадія Кернеса.

Також Писаренко вже відзначився тим, що роздавав квитки до нібито комунального парку атракціонів (привіт, адмінресурс!).

Кандидат відомий тим, що заробляє на партії "Народний фронт", лідерами якої є Арсеній Яценюк, Арсен Аваков і Олександр Турчинов, здаючи їй в оренду майно на мільйони гривень. Крім цього, Писаренко голосував за так звані "диктаторські закони" Януковича, що в січні 2014 року підняли чергову хвилю громадського протесту, який зрештою вилився у Революцію гідності.

Писаренко вважається одним із головних кандидатів на окрузі, тому що його бос має великий медіа-ресурс у вигляді рейтингового у Харкові "7 каналу", а також низки комунальних і підконтрольних сайтів і газет.

Мабуть, головним конкурентом Писаренку буде Марія Мезенцева, яка, будучи депутатом Харківської міської ради від партії "Самопоміч", представлятиме партію "Слуга народу". Мезенцева пояснила, що офіційно вийти з фракції "Самопомочі" може тільки під час чергової сесії міської ради. Однак чи зробить вона це, якщо програє на виборах 21 липня, невідомо, бо сесія міської ради Харкова буде в серпні, й наче вже не буде потреби виходити…

Батьком Мезенцевої є заможний бізнесмен. За нашими джерелами, жінка значну частину року проживала на території Європейського Союзу, а до Харкова з'являлася ближче до сесій мерії.

У міській управі у віданні Мезенцевої були "гендерні питання", які чомусь традиційно в Харкові віддаються на відкуп молодим, недосвідченим і не надто красномовним політикам. Як місцевий депутат запам'яталася обивателю вона хіба що кількома зачитаними з листочка заявами щодо гендерної рівності. Сама наявність депутата Мезенцивої як кандидата від "Слуги народу" вже порушує заявлені раніше принципи партії. "Але ж хіба востаннє порушують, чого причепилися?!", - скажете ви й матимете рацію.

Вважаємо її головним конкурентом "брелоку" Кернеса тільки номінально, беручи до уваги загальний рейтинг "Слуги народу". Не більше.

У другому ешелоні найбільш вірогідних претендентів йде дуже багатий академік від дуже бідної науки Володимир Семиноженко. Чоловік є головою власної політичної партії "Нова політика". При цьому на вибори йде самовисуванцем. 

Академік є головою партії, яка, до речі, на 1 червня мала податковий борг, а також фігурувала у судовому провадженні за фактом "порушення порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту партії", за що мала заплатити штраф.

Незважаючи на відсутність 410 грн на партію, родина Семиноженка задекларувала за підсумками 2018 року орендований маєток на 472,5 "квадратів" у Києві, апартаменти на 187 "квадратів" у окупованому Севастополі та ще низку об’єктів нерухомості загальною вартістю у кілька десятків мільйонів гривень.

Академік, окрім довгого переліку предметів розкоші, ювелірних виробів, зброї та антикваріату, задекларував на родину три машини "Мерседес". Окрім доходів за основним місцем роботи та від зайняття незалежною професійною діяльністю, Семиноженко отримує стипендію Почесного громадянина Харкова (223,4 тис. грн), пенсію (майже 200 тис. грн), плату за звання академіка (61 тис. грн), роялті (1,8 млн грн). Сукупно родинний дохід академіка за минулий рік сягнув 17 млн грн. Родина мільйонера від науки також задекларувала готівку: 305 тис. дол. і 6,6 млн грн.

Семиноженко під час весняної президентської виборчої кампанії відкрито підтримував олігарха Сергія Таруту, який зараз "метнувся" у список партії Юлії Тимошенко. А під час однієї із передвиборчих зустрічей Тарути в Харкові академік, який із 2010 по 2014 рік обіймав високі державні посади в уряді Миколи Азарова й напряму керував освітою, заявив, що зовнішнє незалежне оцінювання згубне для української школи, є корупційним тощо. Від інтерв’ю на цю тему після короткого обміну думками з кореспондентом Семиноженко емоційно відмовився.

Решта кандидатів навряд чи мають шанс набрати бодай якусь значну кількість голосів. Хіба що кандидат-двійник з харківського ТОВ "Фірма "Будреммонтаж" Микола Зеленський збере кількасот голосів виборців, котрі, навчившись читати, досі не навчилися складати слова у речення.

Про те, хто з 1998 року перемагав на ОВК №168 у Харкові, читайте матеріал: "Округ №168: Кого Кернес відправить в Раду від Харкова".

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme