“Доля загиблого була тяжкою”: Подробиці життя чоловіка, якого на смерть збив кортеж Ярославського під Харковом
Наркоман, вор і достроково звільнений рецидивіст з Харківщини потрапив під колеса кортежа олігарха ввечері 9 лютого
Чоловіка, якого збив кортеж Олександра Ярославського 9 лютого на на 534-му кілометрі автодороги "Київ-Харків-Довжанський", звали Максим О. Йому було 36 років і він нещодавно звільнився з Олексіївської колонії №25 у Харкові, де відбував покарання за крадіжку жалюзі вартістю 654 грн.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав адвокат Євген Мельниченко.
За інформацією Мельниченка, загиблого в ДТП звали Максим, він народився 18 листопада 1985 року у Чугуєві. Жив із мамою та старшою сестрою. Закінчив ПТУ, одружився у 2013 році, але його спосіб життя змусив дружину подати позов про розірвання шлюбу ще коли їхньому синові не виповнилося й року. Вперше Максима О. було засуджено у грудні 2014 року Чугуївським міським судом за зберігання та виготовлення наркотиків у вигляді концентрату макової соломки. Йому призначили покарання у вигляді трьох років випробувального терміну (дали умовно), присудивши 4 роки та шість місяців позбавлення волі. Але він продовжував приймати наркотики та вчиняти злочини, в тому числі "чинив психологічне насильство щодо рідної матері".
У листопаді 2014 року Максим пограбував кіоск на ринку Чугуєва - вкрав жіночу рожеву кофту вартістю 175 грн. За цей злочин Максимові дали рік ув'язнення. Він відсидів і вийшов на волю. Висновків не зробив і у 2017 році отримав третю судимість, знову за крадіжки - витягнув з кишені у мешканки Чугуїва Iphone 6 вартістю 11 969 грн. А трохи згодом вкрав в адміністративній будівлі Чугуївської філії Державної установи "Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" вкрав жалюзі вартістю 654 грн.
За ці злочини Чугуївський міськсуд призначив Максиму покарання у вигляді п'яти років ув'язнення, які він відбував в Олексіївській виправній колонії №25 у Харкові. Звільнили Максима О. достроково, адже п'ять років терміну мали закінчитися у вересні 2022 року.
Що примітно, на Максима О. було покладено зобов'язання дострокового звільнення, а саме заборону після 22 години та до 6 години ранку залишати місце проживання. Як відомо, ДТП сталося після 22 години ночі.
Євген Мельниченко пише, що мати, сестра і колишня дружина Максима відмовляються від участі у справі як потерпілі, виявивши бажання лише спокійно поховати загиблого.
Кортеж Олександра Ярославського / Фото: Євген Мельниченко
Скріншот сторінки у Facebook Євгена Мельниченка
Як повідомляв Depo.Харків, 9 лютого близько 22:55 невстановлений автомобіль на трасі Київ – Харків – Довжанський скоїв наїзд на пішохода – чоловіка. На місці смертельної аварії виявили автомобільні номери 0018, що належать кортежу бізнесмена Олександра Ярославського. Останній 10 лютого вилетів із України. Поліція повідомила, що викликатиме Ярославського на допит. Поліція провела обшуки в готелі та будинку Ярославського.
За даними прес-служби групи DCH, водій, який був за кермом авто, працює в одній із допоміжних служб групи.
У прокуратурі додали, що водій прибув до Слідчого управління з адвокатом вранці 10 лютого, а також підтвердили, що він "працює у відомого харківського бізнесмена".
50-річному чоловіку повідомили про підозру за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України (ДТП із загиблим) та ч. 3 ст. 135 (залишення в небезпеці) ККУ.
Однак через можливу спробу фальсифікації матеріалів ДТП міністр Денис Монастирський звільнив начальника ГУНП України в Харківській області Станіслава Перліна.
А Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова заявила, що Генеральна інспекція Офісу Генпрокурора у п’ятницю внесе відомості до ЄРДР стосовно співробітників Нацполіції Харківської області і прокурорів Харківської обласної прокуратури.
Державне бюро розслідувань порушило кримінальне провадження щодо спроби фальсифікації справи ДТП з кортежем відомого харківського бізнесмена Олександра Ярославського.
Слідчі викликали Ярославського на допит. Вчора, 11 лютого, працівник Ярославського, який визнав причетність до ДТП на Харківщині, перестав виходити на зв'язок.
Сьогодні, 12 лютого, Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова закликала Олександра Ярославського повернутися до України.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків