До сезону консервації: Фахівці перевірили, який оцет продають харків'янам

Фахівці перевірили якість оцту, який продають в харківських супермаркетах 

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі ДП "Харківстандартметрологія", для експертизи в супермаркетах "Рост" та "Класс" закупили 12 зразків оцту, з них три – закордонного виробництва (Німеччина, Іспанія, Італія).

За даними підприємства, зокрема, були закуплені оцет 9% ТМ "ЖирновЪ" в пляшках 0,85 л, оцет 9% ТМ "Знахідка" в пляшках 1 л, розчин оцтової кислоти "Столовий" 9% ТМ "Руна" в пляшках 0,75 л, замінник оцту, одержаний з оцтової кислоти, столовий 9% ТМ "Королівський смак" в пляшках 0,925 л, оцет 9% в пляшках 1 л виробник ПП "САН-ВЕНТО", оцет з харчової сировини винний червоний 6% "Елітний" ТМ "Руна" в пляшках 0,5 л, оцет винний натуральний 6% ТМ "Щебпак" в пляшках 0,5 л, оцет яблучний 6% ТМ "AKURA" в пляшках 0,33 л, оцет яблучний 6% ТМ "Anri" в пляшках 0,85 л, оцет яблучний 5% ТМ "Kiihne" в пляшках 0,75 л (виробник "Карл Кюне КГ", Німеччина), оцет яблучний 5% ТМ "Iberica" в пляшках 0,25 л (виробник "Олів Лайн Іртернешнл", Іспанія), оцет винний білий 7,1% ТМ "Моnini" в пляшках 0,5 л (виробник "Моnini S.p.A", Італія).

Якість продукції визначалась за основним фізико-хімічним показником – масовою часткою оцтової кислоти. Крім того, перевірялася якість пакування та маркування.

За результатами експертизи три зразки не відповідали заявленій інформації щодо масової частки оцтової кислоти: на етикетці заявлено 9%, а фактично 8,4% в оцті ТМ "ЖирновЪ", а в двох зразках оцту 9% виробництва ПП "САН-ВЕНТО" масова концентрація оцтової кислоти не дотягує навіть до 6%.

Фахівці зазначають, що, коли оцтову кислоту занадто розбавили водою, домашня консервація може зіпсуватися, адже рецепти, як правило, розраховані на оцет міцністю 9%. Якщо розчин має меншу концентрацію, домашні заготовки не зможуть зберігатися довго чи матимуть незадовільний смак.

Крім того, за якістю маркування два зразки оцту виробництва ПП "САН-ВЕНТО" не відповідали нормативним та законодавчим актам. Так, в назві продукції виробник "забув" позначати вид оцту – "спиртовий".

"Уважно вивчаючи маркування споживчої етикетки оцту, споживач не зможе розгледіти дату виготовлення оцту того ж виробника ТМ "Знахідка", бо вона нанесена нечітко. Знайти та прочитати її дуже непросто", - додали в прес-службі.

"Оцти з натуральної плодово-ягідної сировини (яблучні та винні) відповідають вимогам нормативної документації. На жаль, значне заниження масової концентрації оцтової кислоти в оцтах низької цінової категорії, тобто тих, що найчастіше купує населення, свідчить про несумлінність виробників, порушення технологічної дисципліни на стадії закладки сировини та недостатній рівень контролю за якістю продукції з боку керівництва підприємств", - підсумували фахівці.

Як повідомляв Depo.Харків, з 30 серпня по 21 вересня забороняється рух транспортних засобів по вулиці Домобудівельній на ділянці від проспекту Перемоги до проспекту Лозовеньківського.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків