До Харкова передадуть низку видань репресованого представника "Розстріляного відродження"

Із Франції до харківського літературного музею передадуть видання Гната Хоткевича

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківського літературного музею, сьогодні, 23 квітня, у ЛітМузеї відкриється виставка експонатів із архіву українського письменника, музиканта, науковця, театрального діяча Гната Хоткевича, розстріляного у Харкові в 1938 році за рішенням особливої трійки НКВС. 

 

Частину цих експонатів у 1990-х привезла з Франції до Харкова його дочка Галина, а 7 книг, за її заповітом, передає Харківському ЛітМузею представник Європарламенту, громадянин Франції Грегорі Жульєн.  Передача експонатів відбудеться одразу після відкриття о 18:30 в садку ЛітМузею художньої інсталяції "Автономні зони поезії" від  творчого колективу ALIS в рамках Французької весни в Харкові

 

Серед книг, які Франція передає Україні, перше видання відомої повісті Хоткевича "Камінна душа" (Чернівці, 1911), його же "Гетьман Іван Мазепа" (1917) і "Спомини з революції 1905 року" (1926), а також рідкісне видання п`єси "Шакунтала" (1884) індійського поета Калідаси, яку Хоткевич перекладав.

 

Хоткевича, як і багато інших архівів репресованих письменників, має непросту історію. Свого часу радянська система доклала багато зусиль, щоби подібні архіви зникли, а про їх власників забули. І тільки завдяки мужності дружини і дочки митця – Платоніди і Галини – книги, рукописи, фото, документи хоча би частково збереглись. Сьогодні більша частина архіву письменника зберігається у Львові. Окремі матеріали досі повертаються до Харкова .

 

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові у Слобідському районі під час пожежі у житловому будинку загинув 47-річний чоловік. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook