Діагноз від Кернеса. Чому Добкіну краще повернутися під крило мера Харкова

Міський голова Харкова Геннадій Кернес вручив чорну мітку нардепу Добкіну на майбутні президентські вибори. Грошей Михайлові Марковичу, як і раніше, ніхто не дасть

Діагноз від Кернеса. Чому Добкіну краще…

Думка мера Харкова з приводу політичних ініціатив попереднього мера Харкова стала відома з інтерв'ю Соні Кошкіній, опублікованому позавчора, пише "Ділова столиця".

У ньому шеф-редактор LB.ua у числі іншого намагається осідлати дохлу коняку, з'ясовуючи - невже таки посварилися учасники легендарного харківського тандему Міша і Геша. Насправді учасники, не те що б посварилися, але розійшлися різними доріжками ще давно, коли Добкін пропонував Кернесу встати під прапори Опозиційного блоку, але останній категорично відмовився. З тих пір Михайло Добкін робить самостійні, хоч і необачні кроки у великій політиці, а Кернес всякий раз зневажливо висловлюється про старання колишнього соратника. Він ще в 2006-у казав: не будь таким розумним, читай, що тобі в папірці написано.

Тому, коли Кернеса запитують, чи не може Добкін з'явитися в передвиборній президентській гонці, мер Харкова відповідає, що Добкін може з'явитися тільки у власній квартирі. На місці Михайло Марковича на цих словах треба було пакувати валізи і їхати на Волгу ловити ляща, тому що барометр Кернеса не підводив жодного разу в житті. І якщо тепер Кернес каже, що Михайло загрався у політику, і партія його смішна, то кращого прогнозу на майбутні вибори - будь-які, причому - вже не знайти. Вихід з Опоблоку - "невдалий і нерозумний трюк", лівоправославний проект - "я навіть не розумію, що це", і президентське крісло - це "не його стежка", все х**ня, Міша, давай знову, а краще й не треба.

І цілком зрозуміло те, що із інтерв'ю в інтерв'ю Кернес відхрещується від будь-яких навколополітичних взаємин з Добкіним: Михайло занадто незграбний для нього на політичному льоду, занадто безглуздо він розмахує руками, подковзуючись. Кернес не любить лузерів, він не поважає тих, хто не зміг адаптуватися й знайти підхід до новим, і не розуміє, як можна створити проект, над неймінгом якого вся країна буде реготати кілька днів поспіль.

Вічно кочовий харківський нардеп Олександр Фельдман сказав, що Добкін - не більш ніж керівник факсиміле в міськраді Кернеса. Він, правда, тоді був у "Батьківщині", а п'ять років потому, коли перейшов у ПР, вже ніхто чомусь не міг знайти пруфів на цю лузову новину навіть в кешах гугла, але до того часу це стало зрозуміло і без посилань на Фельдмана.

2014 рік вніс свої корективи. Після лютневого З-го 'їзду Південно-Сходу в Харкові Добкін з Кернесом на пару днів покинули межі України, і повернулися звідти різними людьми - Кернес починає позиціонувати себе як противник "російської весни", а Добкін продовжує відстоювати "Беркут" і говорити про братерські відносини з Росією (згодом це ляже в основу його передвиборчої президентської програми). А восени наступного року Кернес очолив список "Відродження", хоча буквально кількома днями раніше Добкін в інтерв'ю Главкому говорив: впевнений, Кернес піде на вибори з нами, Опозиційним блоком. Тут і трапився інституційний розкол між колишніми соратниками, бо Михайло Маркович до останнього сподівався на підтримку і могутню електоральну базу міського голови.

У наступні два роки Михайло Маркович не особливо відсвічував в публічному полі, не рахуючи власного твітера, новин про те, як він пропустив два удари у вухо від активіста-євромайданівця і кількох візитів до Полтавського суду, де він підтримував мера. Опоблок нединамічно хитався, намагаючись розпастися на льовочкінівских і ахметівських, Добкін в сесійній залі Ради не з'являвся (як, власне, й раніше), і вже можна було б подумати, що черговий нардеп розчинився в кулуарах, як у 2017-му грянув грім, і Добкін вийшов з Опозиційного блоку, висловивши незгоду з голосуванням по судовій реформі. А у 2018-му Добкін вирішує потіснити на електоральному полі соціалістів Ківи-Авакова і створює партію християнських соціалістів, неочевидно натякаючи на свої багаторічні заслуги доставки в Україну Благодатного вогню. Країна ридає, десь у кутку розмазує сльози один маленький Новінський.

До Речі, в грудні 2017-го Добкін заявляє, що балотуватиметься на наступних президентських виборах. "Загрався в політику", кидає Кернес і додає: у Міші тепер лице не нудне, але грошей досі ніхто не дає. Але при цьому продовжує наголошувати, що у них приятельські стосунки. "Я попросив Добкіна, щоб він привіз в Україну Благодатний вогонь. Ти ж допоможеш, Мішо?".

Дивно, що цього хтось не знає, але вже давно немає колишнього тандему Міші і Геші. Є сибарит в щетині і середземноморському засмагу під пурпуровими прапорами мертвонародженої еклектичної освіти, а є старий і обережний флюгер, що підтримує президента Порошенка і злузуючого з політичних обновок старого товариша.

І наспівуючий собі під ніс: "самая нелепая ошибка, Мишка, в том, что ты уходишь от меня". Це дійсно була фатальна помилка Михайла Добкіна. Після такої з'явитися можна тільки у власній квартирі.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme