ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Діагноз від Кернеса. Чому Добкіну краще повернутися під крило мера Харкова

Міський голова Харкова Геннадій Кернес вручив чорну мітку нардепу Добкіну на майбутні президентські вибори. Грошей Михайлові Марковичу, як і раніше, ніхто не дасть

Depo.
13 квітня 2018 15:50
ФОТО: depo.ua

Думка мера Харкова з приводу політичних ініціатив попереднього мера Харкова стала відома з інтерв'ю Соні Кошкіній, опублікованому позавчора, пише "Ділова столиця".

У ньому шеф-редактор LB.ua у числі іншого намагається осідлати дохлу коняку, з'ясовуючи - невже таки посварилися учасники легендарного харківського тандему Міша і Геша. Насправді учасники, не те що б посварилися, але розійшлися різними доріжками ще давно, коли Добкін пропонував Кернесу встати під прапори Опозиційного блоку, але останній категорично відмовився. З тих пір Михайло Добкін робить самостійні, хоч і необачні кроки у великій політиці, а Кернес всякий раз зневажливо висловлюється про старання колишнього соратника. Він ще в 2006-у казав: не будь таким розумним, читай, що тобі в папірці написано.

Тому, коли Кернеса запитують, чи не може Добкін з'явитися в передвиборній президентській гонці, мер Харкова відповідає, що Добкін може з'явитися тільки у власній квартирі. На місці Михайло Марковича на цих словах треба було пакувати валізи і їхати на Волгу ловити ляща, тому що барометр Кернеса не підводив жодного разу в житті. І якщо тепер Кернес каже, що Михайло загрався у політику, і партія його смішна, то кращого прогнозу на майбутні вибори - будь-які, причому - вже не знайти. Вихід з Опоблоку - "невдалий і нерозумний трюк", лівоправославний проект - "я навіть не розумію, що це", і президентське крісло - це "не його стежка", все х**ня, Міша, давай знову, а краще й не треба.

І цілком зрозуміло те, що із інтерв'ю в інтерв'ю Кернес відхрещується від будь-яких навколополітичних взаємин з Добкіним: Михайло занадто незграбний для нього на політичному льоду, занадто безглуздо він розмахує руками, подковзуючись. Кернес не любить лузерів, він не поважає тих, хто не зміг адаптуватися й знайти підхід до новим, і не розуміє, як можна створити проект, над неймінгом якого вся країна буде реготати кілька днів поспіль.

Вічно кочовий харківський нардеп Олександр Фельдман сказав, що Добкін - не більш ніж керівник факсиміле в міськраді Кернеса. Він, правда, тоді був у "Батьківщині", а п'ять років потому, коли перейшов у ПР, вже ніхто чомусь не міг знайти пруфів на цю лузову новину навіть в кешах гугла, але до того часу це стало зрозуміло і без посилань на Фельдмана.

2014 рік вніс свої корективи. Після лютневого З-го 'їзду Південно-Сходу в Харкові Добкін з Кернесом на пару днів покинули межі України, і повернулися звідти різними людьми - Кернес починає позиціонувати себе як противник "російської весни", а Добкін продовжує відстоювати "Беркут" і говорити про братерські відносини з Росією (згодом це ляже в основу його передвиборчої президентської програми). А восени наступного року Кернес очолив список "Відродження", хоча буквально кількома днями раніше Добкін в інтерв'ю Главкому говорив: впевнений, Кернес піде на вибори з нами, Опозиційним блоком. Тут і трапився інституційний розкол між колишніми соратниками, бо Михайло Маркович до останнього сподівався на підтримку і могутню електоральну базу міського голови.

У наступні два роки Михайло Маркович не особливо відсвічував в публічному полі, не рахуючи власного твітера, новин про те, як він пропустив два удари у вухо від активіста-євромайданівця і кількох візитів до Полтавського суду, де він підтримував мера. Опоблок нединамічно хитався, намагаючись розпастися на льовочкінівских і ахметівських, Добкін в сесійній залі Ради не з'являвся (як, власне, й раніше), і вже можна було б подумати, що черговий нардеп розчинився в кулуарах, як у 2017-му грянув грім, і Добкін вийшов з Опозиційного блоку, висловивши незгоду з голосуванням по судовій реформі. А у 2018-му Добкін вирішує потіснити на електоральному полі соціалістів Ківи-Авакова і створює партію християнських соціалістів, неочевидно натякаючи на свої багаторічні заслуги доставки в Україну Благодатного вогню. Країна ридає, десь у кутку розмазує сльози один маленький Новінський.

До Речі, в грудні 2017-го Добкін заявляє, що балотуватиметься на наступних президентських виборах. "Загрався в політику", кидає Кернес і додає: у Міші тепер лице не нудне, але грошей досі ніхто не дає. Але при цьому продовжує наголошувати, що у них приятельські стосунки. "Я попросив Добкіна, щоб він привіз в Україну Благодатний вогонь. Ти ж допоможеш, Мішо?".

Дивно, що цього хтось не знає, але вже давно немає колишнього тандему Міші і Геші. Є сибарит в щетині і середземноморському засмагу під пурпуровими прапорами мертвонародженої еклектичної освіти, а є старий і обережний флюгер, що підтримує президента Порошенка і злузуючого з політичних обновок старого товариша.

І наспівуючий собі під ніс: "самая нелепая ошибка, Мишка, в том, что ты уходишь от меня". Це дійсно була фатальна помилка Михайла Добкіна. Після такої з'явитися можна тільки у власній квартирі.

Більше новин Харкова читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook