Держекоінспекція не виявила у викидах "Новомету" перевищення екологічних норм, – Міндовкілля
У вересні 2020 року Держекоінспекція провела позапланову перевірку підприємства, під час якої виявила, що викиди "Новомету" не перевищують показники відповідно до дозволу, виданого попередньому власнику
Фактичні результати аналізу викидів підприємства у вересні 2020 року збігаються з результатами перевірки в 2019 році, коли Держекоінспекція також не виявила порушень, повідомили Depo.Харків у прес-службі підприємства.
"Якщо порівняти результати вимірів, зроблених інспекторами харківської Держекоінспекції, можна побачити, що обсяги викидів не те, що не перевищують дозволені обсяги, але навпаки суттєво нижче верхньої планки обмежень. Ми постійно працюємо над скороченням кількості викидів і відповідально ставимося як до здоров'я власних співробітників, так і до свого впливу на навколишнє середовище", - заявив директор підприємства Максим Бондарев.
При цьому у відповідному акті Держекоінспекція від 1 вересня 2020 року зазначила, що "відсутність на підприємстві встановлених нормативів гранично-допустимих викидів унеможливлює визначення ступеня забруднення (або не забруднення) атмосферного повітря".
Використовуючи дане формулювання як формальний привід, Держекоінспекція подала до суду на коксовий завод. Бондарев зазначив, що такі дії співробітників Держекоінспекції свідчать про незнання, або про ігнорування закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (ч.8, ст. 4-1). Так само цей акт свідчить про ігнорування співробітниками екоінспекції офіційного роз'яснення Міністерства навколишнього середовища, в якому сказано, що "Новомет" мав право працювати на підставі дозволу, виданого попередньому власнику.
Скрін з сайту Міндовкілля
"У 2019 у коксового заводу змінився власник. Нове керівництво підприємства подало пакет документів для переоформлення дозволу та на момент перевірки він ще не був виданий Міністерством довкілля. Згідно закону, "Новомет" працював на підставі дозволу, виданого раніше. Про що Міністерство видало відповідне роз'яснення", - зазначив Бондарев.
У квітні 2021 року (після отримання "Новометом" нового дозволу на викиди) харківська Держекоінспекція провела ще одну перевірку. І знову всі відібрані проби і показники були в межах норм і обмежень, встановлених Міністерством довклілля у відповідному дозволі на викиди.
У прес-службі підкреслили, що коксове виробництво - безперервний процес. Зупиняти коксові печі неможна, їх охолодження означає безповоротний вихід з експлуатації. А це не лише багатомільйонні збитки, а й втрата єдиної в Україні коксової батареї, яка виробляє ливарний кокс фракцією більше 60 мм, необхідний в сталеливарній промисловості.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків