Дергачівський сміттєвий полігон рекультивують

У Харкові пройшли громадські слухання, присвячені оцінці впливу на навколишнє природне середовище рекультивації діючого сміттєвого полігону, який приймає тверді побутові відходи з Харкова

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Харківської міськради.

Як пояснив директор КП "Муніципальна компанія поводження з відходами" Юрій Суярко, рекультивацію полігону планується почати в серпні, і в її процесі будуть застосовані європейські технології.

"Площа полігону буде вкрита спеціальною геомембраною, яка запобігає виділенню в атмосферу полігонного газу. Потім ми збудуємо систему дренажу, яка збиратиме під мембраною весь газ, який там утворюється. Крім того, в тілі полігону пробуримо близько 35 свердловин, з яких також добуватиметься біогаз. Зверху вся ця система буде закрита шаром дренажного піску, потім - ще півметра землі і зверху ще 30 см родючої землі. Всю цю площу засіємо травою і висадимо 2,5 тисячі дерев. Таким чином, ніяких шкідливих виділень із полігону в атмосферу не буде, а зібраний біогаз перетворюватиметься на електрику. Її вистачить для роботи сміттєпереробного комплексу, який тут будується. Планується, що всі роботи будуть закінчені до осені 2020 року. Сподіваємося, що це буде найбільш екологічний і безпечний рекультивований об'єкт в Україні", - зазначив Суярко.

Відповідаючи на питання, куди вивозитиметься сміття з Харкова на час робіт з рекультивації діючого полігону, директор підприємства повідомив, що зараз за фінансової та технічної підтримки Світового банку будується перша черга нового полігону. Вона почне роботу за два-три місяці.

За підсумками громадських слухань було прийняте рішення схвалити запропонований проект.

Як повідомляв Depo.Харків,  13 травня харківські правоохоронці отримали електронне повідомлення про замінування низки об’єктів у місті. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook