Де насправді живуть "салоїди". Невідомі факти (ІНФОГРАФІКА)

Виявляється, сало винайшли далеко не українці

Де насправді живуть "салоїди". Невідомі…

Журналісти depo.ua дізналися, в якій країні світу найбільше споживають сала і чи справді українці їдять найбільше цього продукту серед усіх національностей. Виявляється, сало винайшли далеко не українці. Західні історики вважають, що батьківщиною цього продукту є сонячна Італія. Мовляв, уже три тисячі років тому там зі свинячого жиру, солі та спецій готували "лярдо". Годували їм спочатку рабів і легіонерів - продукт-то дешевий і поживний.

А ось в українську кухню сало потрапило під угорським впливом. Що ж, угорці сало люблять і по сьогоднішній день. Наприклад, однією з найпопулярніших страв в Угорщині є шпик . Це сире сало, нарізане дрібними шматочками, яке до цього було посипане сіллю та паприкою.

Де насправді живуть "салоїди". Невідомі факти (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

 

Разом з тим сало полюбляють поляки, італійці, іспанці і навіть англійці. Хоча у різних країнах світу його споживають по-різному. Наприклад, англійці полюбляють смажений бекон, а іспанська кухня відома завдяки своєму хамону (сиров'ялена нога свині з прожилками сала - ред.).

Проте найбільшими шанувальниками сала у великій кількості жартів, анекдотів та фольклорних історій виступають саме українці. За деякими припущеннями, традицію висміювання "салоїдів" започаткували після Національно-визвольної війни 1648-1657 років євреї, релігія яких забороняє вживання свинини й свинячого сала. Як відомо, у добу Хмельниччини на охоплених повстанням територіях загинуло близько 40-50 тис. євреїв, майже чверть єврейського населення тодішньої Речі Посполитої. Анекдоти стали своєрідною помстою євреїв, для яких період повстання став однією з найтрагічніших сторінок в історії єврейства Східної Європи.

Зрештою саме в Україні 27 серпня відзначається день сала. У Львові є ресторан-музей сала з однойменною назвою "Сало". Там можна побачити скульптури і композиції з сала, картини та багато іншого.

Цікаво, що для бійців АТО волонтери з Чернівців приготували спеціальну технологію пакування сала. Зокрема його пакують у спеціальні тюбіки. Це і швидко і поживно.

Оригінальну упаковку для українського "смаколики" придумала чернівчанка Наталія Крилова.

 

Де насправді живуть "салоїди". Невідомі факти (ІНФОГРАФІКА) - фото 2

 

Де насправді живуть "салоїди". Невідомі факти (ІНФОГРАФІКА) - фото 3

 

Проте сьогодні серед європейських країн Україна далеко не лідер за рівнем споживання сала. Так, з поміж 16 країн - учасниць Євро-2012 українці перебувають лише на 13 місці із вживання сала. Такі результати були отримані на основі аналізу даних ООН і Євросоюзу по вирощуванню та споживанню продукції сільського господарства. Як з'ясували, мешканці України щодня споживають відносно невелику кількість свинини в день - її енергетична цінність складає всього 62 кілокалорії на день. Це є найнижчим результатом для європейських країн. У той же час, українці знаходяться на третьому місці за кількістю вживаного молока, і на другому - за обсягом цукру.

І вийшло, що головні любителі сала ... данці! На другому місці Німеччина, третя - Франція.

Перемога данців тільки на перший погляд викликає подив. Данія - країна розвиненого тваринництва, у неї 7-е місце в світі за поголів'ям свиней. Звичайно, велика частина свинини йде на експорт, а й себе данці сальцем люблять побалувати.

Де насправді живуть "салоїди". Невідомі факти (ІНФОГРАФІКА) - фото 4

Зрештою саме ця країна також входить до списку імпортерів сала до України. Адже останнім часом через занепад тваринництва в Україні, цей продукт починають все частіше імпортувати. Так, упродовж 2014 року імпорт сала в Україну зріс на 60%, порівняно з 2013-м.

Наразі найбільшим постачальником міфічного національного продукту для українців є Німеччина, що збільшила експорт продукту на 33,1%. У той же час Польща підняла свій показник на 27%. До країн-експортерів сала в Україні приєдналися ще й Угорщина, Франція та Бельгія.

Де насправді живуть "салоїди". Невідомі факти (ІНФОГРАФІКА) - фото 5

 

 

 

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme