Чорний гумор, єгипетський Рамзес й енергія кундаліні: Куди піти на вихідних у Харкові (ФОТО)

У Харкові, незважаючи на зимовий авітаміноз і виснаження, залишається ще чимало ентузіастів, котрі здатні організувати якісні вихідні мешканцям міста

Журналісти Depo.Харків зібрали та структурували для читачів найцікавіші події вихідних 10 та 11 лютого – останнього вікенда перед приходом Масляної.

ЕКСКУРСІЇ

І. За лаштунки ХНАТОБа. Це можливість пройтися коридорами театру, що зазвичай приховані від глядачів, побачити декорації, костюми, почути цікаві історії з життя акторів. Можливо, ви побачите як встановлюють декорації, або навпаки, як їх розбирають. Групу супроводжує екскурсовод - співробітник оперного театру.

 1. Коли: 10 лютого, 15:00.
 2. Де: ХНАТОБ ім. М. Лисенка, вул. Сумська, 25.
 3. Вартість: 70 грн.

ІІ. Музей релігій. Це постійна експозиція, що проходить у харківській галереї АВЕК. Тут ви побачите реконструкції стародавніх храмів і святинь (Стоунхендж, кам'яні статуї моаї з острова Пасхи, храм фараона Рамзеса в Єгипті, Стіна Плачу в Єрусалимі, Імперський собор в Аахені або Успенський собор в Києві та інші).

В експозиції "Музей релігій" також представлені артефакти і твори мистецтва з приватної колекції Олександра Фельдмана. Це зображення Будди, богів індуїстського і синтоїстського пантеону, тибетські ритуальні раковини, священні мусульманські мечі "Зульфікар", африканські магічні статуетки, ритуальні свічники "менори", картини і скульптури на юдейську тематику і багато іншого.

 1. Коли: 10 та 11 лютого, з 10:00.
 2. Де: галерея АВЕК, вул. Сумська, 70.
 3. Вартість: безкоштовно.

ІІІ. "На перехрестях століть". Постійна виставка, що проходить у Харківському історичному музеї. Експозиція знайомить відвідувачів зі стародавньою історією сучасної Харківщини – від кам'яного віку й до становлення Київської Русі.

В експозиції представлені артефакти, що відображають матеріальну культуру населення, території сучасної Харківщини в кам'яну і бронзовому столітті, в скіфо-сарматські часи, в пізньо-римську епоху (Черняхівська культура), за часів раннього середньовіччя (пенківська і салтово-Маякська культури ), за часів Київської Русі.

 1. Коли: 10 та 11 лютого, з 10:00.
 2. Де: Харківський історичний музей, вул. Університетська, 5.
 3. Вартість: дітям, учням, студентам – 4 грн; дорослим – 6 грн. Екскурсія – 30 грн.

ТЕАТР

"Театр – все одно, що музей. Ми туди не ходимо, але приємно знати, що він є", - сказала англійська актриса 1930-х Гленда Джексон. Навряд чи її твердження однаково підходить для всіх мешканців Харкова, де театральні традиції були започатковані не одне століття тому.

Вашій увазі пропонуємо низку вистав, що пройдуть у Харкові 10 та 11 лютого.

До Дня всіх закоханих Харківський національний академічний театр опери та балету на вікенд підібрав відповідну програму: від опери Моцарта "Дон Жуан" до насиченого концерту вокальної музики.

І. Концерт вокальної музики "Маестро" до Дня всіх закоханих. Виступатимуть заслужені артисти України Лілія Кутищева та Олена Старикова, лауреати міжнародних конкурсів Вероніка Коваль, Вікторія Стеценко, Володимир Козлов та інші. У програмі: П. Чайковський. Арія Роберта з опери "Іоланта"; Ф. Легар. Арія Су Шонго з оперети "Країна усмішок"; Дж. Гершвін. "Коханий мій"; Ж. Бізе. Арія Кармен з опери "Кармен"; Дж. Россіні. "Дует кішок" та багато іншого.

 1. Коли: 10 лютого, 17:00.
 2. Де: ХНАТОБ ім. М. Лисенка, вул. Сумська, 25.
 3. Вартість: квитку у касах та в мережі Інтернет.

ІІ. Опера В. Моцарта "Весілля Фігаро" написана на сюжет однойменної комедії П. Бомарше. І музика Моцарта, і сюжет Бомарше просякнуті дотепністю, витонченістю і захоплюють глядача досить двозначною інтригою. Хто ж переможе: хитромудрий Фігаро, що захищає наречену і власну честь, або хтивий Граф, який хоче скористатися стародавнім правом сюзерена на першу шлюбну ніч замість слуги?

 1. Коли: 10 лютого, 18:30.
 2. Де: ХНАТОБ ім. М. Лисенка, вул. Сумська, 25.
 3. Вартість: квитку у касах та в мережі Інтернет.

ІІІ. "Дон Жуан" - ще одна історія про великого іспанського звабника, яку втілив в оперному жанрі Вольфганг Амадей Моцарт. Засуджує чи виправдовує свого героя композитор? Чим викликані його численні романи? Неоднозначний відповідь на це питання дає спектакль. Опера Моцарта "Дон Жуан" не мала сценічного прочитання в сучасний період історії харківського театру ім. М. Лисенко. За новою концепцією постановників, життя головного героя відображає галерея створених ним портретів і статуй спокушених жінок. Дон Жуан - винуватець власної трагедії, відповідно його останньої, фатальної роботою стає скульптура Командора.

 1. Коли: 11 лютого, 18:30.
 2. Де: ХНАТОБ ім. М. Лисенка, вул. Сумська, 25.
 3. Вартість: квитку у касах та в мережі Інтернет.

IV. Комедія "Приборкання норовливої" - п'єса в п'яти діях Вільяма Шекспіра, написана в 1593 або 1594 році. Дата першої постановки п'єси не встановлена. Комедія піддавалася неодноразовим змінам і обробкам, йшла під різними назвами. Свою інтерпретацію безсмертного твору покажуть харківські театрали. Автор постановки - Олег Русов. Сценографія - Тетяна Ведмідь. Переклад - Юрій Лесняк.

 1. Коли: 10 лютого, 18:00.
 2. Де: Харківський театр ім. Шевченка, вул. Сумська, 9.
 3. Вартість: 40-80 грн.

V. Спектакль "Непристойна пропозиція". Він вирішив зробити їй пропозицію, але потім. А потім зробив, але як би жартома, тобто всерйоз, але не їй, а коли зробив їй і всерйоз, пожартувала вона. Чим все це закінчиться? Навіть не знаю.

 1. Коли: 10 лютого, 19:00.
 2. Де: Дім актора, вул. Красіна, 3.
 3. Вартість: від 120 грн.

КІНО

І. У Харкові є безліч кінотеатрів, котрі щодня демонструють безліч стрічок-новинок і класику. Нагадаємо читачам перелік залів, із афішами яких ви можете ознайомитися на сайтах: Multiplex Dафі, Кінотеатр им. А. Довженка, Кінотеатр "Київ", Кінотеатр "Кіноленд", Кінотеатр "Парк", Palladium Cinema, Кінотеатр 8 ½, Кінотеатр "Познань".

Показуватимуть наступні фільми: "Гра Моллі", "Ліно", "Міф", "Пригоди Паддінгтона 2", "50 відтінків свободи", "Той, що біжить в лабіринті: Ліки від свободи", "Джуманджи: Зов джунглів", "Смерть Сталіна", "Я, Тоня", "Зменшення" та інші. Обирайте жанр на свій смак!

 1. Коли: 10 та 11 лютого, сеанси від 10:00 до 23:10.
 2. Вартість: 45 – 270 грн.

ІІ. Кіновечір Тіма Бартона. Це американський кінорежисер, продюсер, мультиплікатор і письменник. Автор сучасного видовищного кіно, часто заснованого на чорному гуморі і мракобіссі. На вибір буде кілька картин починаючи з 1971 р і закінчуючи 1996 роком. Який фільм будемо дивитися, ви дізнаєтеся на місці. Кожен з вас буде мати право вибору.

 1. Коли: 10 лютого, 19:00.
 2. Де: кофейня Kaffana, пр-т Московський, 35.
 3. Вартість: від 30 грн.

ЗДОРОВ'Я

Субота та неділя – той час, коли нарешті з'являється можливість відпочити від роботи та присвятити вільний час собі. Як відомо, кращим способом відпочинку може бути зміна діяльності чи навіть фізичні вправи.

І. Кундаліні-йога – одне з направлень йоги, система вправ, покликана підняти внутрішню енергію організму за допомогою регулярних медитацій, комплексів вправ та співів. Гуру – Маріана Рєпіна.

 1. Коли: 10, 17, 24 лютого, 10:00.
 2. Де: Молодіжний центр Червоно хреста, вул. Новгородська, 4.
 3. Вартість: благодійний внесок 30 грн.

ІІ. Йога за методом Айенгара. Метод був розроблений на базі класичної хатха-йоги і отримав свою назву по імені свого засновника, який припустив та успішно довів, що заспокоїти розум можливо шляхом концентрації уваги і правильного витягнення різних частин тіла. Заняття підходять абсолютно для всіх і сприяють розслабленню організму та нервової системи.

 1. Коли: 10 лютого, 12:00.
 2. Де: Студія йоги "Шантарам", вул. Ахсарова, 13-В.
 3. Вартість: безкоштовно.

ІІІ. Ковзанка. На площі Свободи уже завершує роботу ковзанка під відкритим небом. Однак кожен бажаючий ще має можливість перевірити свою вправність на льоду. Безкоштовний льодовий каток на площі Свободи буде працювати до 1 березня. Його площа в цьому році - майже 1600 квадратних метрів.

 1. Коли: 10, 11 лютого, з 9 ранку до 23:40.
 2. Де: майдан Свободи.
 3. Вартість: на своїх ковзанах – безкоштовно, прокат ковзанів (у наявності всі розміри) – 30 грн.

Насамкінець нагадаємо, що з понеділка, 12 лютого, й до 18 лютого в Харкові відкривається Масляний ярмарок на площі Свободи. Основні заходи святкування Масляної пройдуть 17 лютого, коли посеред майдану спалять опудало Марени – символу зими. Масляної цього року вибрали 12 місяців. Тож починаймо вже поволі проводжати зиму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook