ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому Тимошенко напружилася після призначення першого заступника Генпрокурора

Володимир Гузир за тривалий час роботи в прокуратурі встиг засвітитися в багатьох історіях, які опоненти влади обов'язково витягнуть на поверхню
Depo.
2 квітня 2015 17:56
ФОТО: depo.ua
Чому Тимошенко напружилася після призначення першого заступника Генпрокурора
Чому Тимошенко напружилася після призначення першого заступника Генпрокурора

Віктор Шокін продовжує вихолощувати кадри попередників. Своєї посади позбувся заступники Генерального Олексій Баганець та начальники управлінь. Замість них на ключові посади в ГПУ приходять люди, які працювали з Шокіним. Нічого поганого у змінах немає, адже цей орган за часів Махніцького і Яреми допустив дуже багато провалів, виправити які, як, приміром, з розслідуванням злочинів проти активістів Євромайдану, зараз вже дуже складно. Разом з тим, дивує, що Шокін поклав провину за це лише на Махніцького, а Ярема чомусь прокуратурою з-під удару виводиться. Це непокоїть, адже якщо вести мову про очищення ГПУ, то робити це необхідно принципово.

31 березня заступником Генпрокурора став Юрій Столярчук. Він був слідчим у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Адвокат дружини загиблого Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко свого часу гарно відгукувалося про Столярчука як слідчого. Він був першим, хто не ставив за мету зібрати негатив про Георгія Гонгадзе, а цікавився фактичними обставинами, першим, хто не був упередженим. А сьогодні у Шокіна з'явився перший заступник. Ним став Володимир Гузир. Він народився у 1955 році, тобто всього на три роки молодший за самого Генпрокурора. Так само, як Генпрокурор, є випускником Харківського юридичного інституту (нині Національного університету "Юридична академія імені Ярослава Мудрого"). І так само - пенсіонер, про якого знову згадали.

У київських прокуратурах Гузир почав працювати ще в далекому 1983-му році. Перше місце робити - Мінська райпрокуратура столиці, якою тоді керував Сергій Винокуров, нині суддя у відставці Конституційного суду України. Винокуров, нагадаємо, був заступником у чотирьох Генпрокурорів - Потебенька, Піскуна, Васильєва і Медведька.

Гузир пройшов шлях від слідчого до прокурора Дніпровського району Києва, після чого пішов на підвищення: починаючи з 1999-го року, він очолював управління нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності дізнання та досудового слідства Службою безпеки України та Державною митною службою, а також управління підтримання державного обвинувачення у судах Генеральної прокуратури.

У новопризначеного заступника Генпрокурора фаховий життєпис дуже подібний до життєпису Шокіна - в один і той же час працювали слідчими (тільки Шокін у Московському районі), майже одночасно їх підвищили до рівня Генеральної прокуратури. З відкритих джерел невідомо, наскільки дружніми є стосунки між прокурорами-ровесниками, проте відомо, що коли Генеральний минулого місяця хворів, його заміняв саме Гузир, а не тодішній перший заступник Олег Зеліско. Тож навіть за цим фактом можна судити, що Шокін поставив своїм першим заступником людину, якій довіряє.Але попри, як колись казали, бездоганну репутацію, ім'я Гузира все ж встигло засвітитися в небездоганних історіях. Зокрема, він був обвинувачувачем у справі проти Бориса Фельдмана і банку "Слов'янський". Ту справу ЗМІ вважали замовною, а переслідування банкіра - політичним. До слова, має зуб на Гузира і Юлія Тимошенко.

Під час її першого арешту у 2001-му році саме він розповідав, що Юлія Володимирівна не сприяє слідству і взагалі може втекти з країни. Фігурувало ім'я Гузира і в справі про вбивство Щербаня і Гетьмана. Згадаємо, що замовлення цих вбивств ГПУ вішала на Павла Лазаренка, у причетності до вбивства Щербаня були натяки і щодо Тимошенко. Вже за часів Генпрокурора Пшонки ці підозри проти лідерки опозиції знову витягли з архіві Генпрокуратури.

У скандальних епізодах згадувався не лише Гузир, але і його син. У 2010-му році на трасі Київ-Житомир БМВ влетіло в Ланос. Дівчинка, яка у той час спала на задньому сидінні "корейця", дивом вижила. А потім з'ясувалось, що за кермом "німця" сидів син Гузира. Справа була резонансною, проте потроху про неї забули. Аж ось за два роки по ДТП прокурорський син, як писали ЗМІ, захотів із власника Ланоса 160 тис. за моральні збитки. Чим закінчилася та справа - невідомо. Але, очевидно, журналісти не полінуються з'їздити в гості до постраждалої родини в Житомир. А також розпитати у Тимошенко, чи бува вона не пробачила Гузира.