Чому на Харківщині зріс попит на біометричні паспорти

Українцям пропонують електронні паспорти – документ, завантажений на смартфон, має допомогти в багатьох побутових ситуаціях. Їх уряд обіцяє впровадити до кінця лютого

Юлія Гуш

У Харківській області, починаючи з грудня 2015 року, видали майже 900 тисяч біометричних закордонних паспортів, а з моменту впровадження безвізового режиму з ЄС 11 червня 2017 року – більше 700 тисяч таких документів. У поточному році попит на отримання біометричного паспорту знову зріс. Про це повідомила начальниця відділу оформлення документів ГУ ДМС України в Харківській області Ірина Редько.

За її словами, починаючи з 2 січня, було прийнято 21 857 заяв-анкет, у той же час за аналогічний період минулого року – 16 872. Тобто попит зріс на 30%. Редько це пов’язує з тим, що в грудні Кабмін вніс зміни до порядку перетину українськими громадянами державного кордону з Російською Федерацією. Згідно з цими правками, з 1 березня 2020 року всім охочим поїхати на Росію потрібно надавати закордонний паспорт.

"Ми не відчуваємо такого великого навантаження, щоб з ним не могли впоратися, – розповів головний спеціаліст зі зав’язків з громадськістю та ЗМІ ГУ ДМС України в Харківській області Гага Кікнадзе. – Нам з цим допомагає електронна черга, яка у нас впроваджена в підрозділах з 2017 року. Громадяни, сидячи вдома або будь-де через смартфон або комп’ютер можуть зайти на офіційний сайт ДМС України та записатися на будь-який зручний час до будь-якого територіального підрозділу в Харківській області чи, взагалі, по всій Україні. Однак повна електронна черга встановлена не у всіх районах".

Усі охочі отримати закордонний паспорт можуть завітати безпосередньо до територіального підрозділу міграційної служби та здійснити запис у терміналі. Також можна взяти талон та дочекатися в черзі. На сьогоднішній день подавати документи на оформлення закордонного паспорту можна в будь-якій точці України незалежно від місця реєстрації або проживання.

"Насправді, отримати біометричний паспорт вже простіше нікуди, – зазначив Кікнадзе. – Максимально створені всі умови для того, щоб людина його отримала якомога швидше і якомога простіше. Документи доведені до мінімуму. Надається паспорт громадянина України. А також закордонний паспорт, якщо він був виданий раніше, і квитанція по оплаті адміністративного збору. Жодних ксерокопій не потрібно, не потрібно жодних додаткових документів".

"Я хотіла отримати закордонний біометричний паспорт, але коли я зверталася десь півтори роки тому до Центру надання адміністративних послуг, мені запропонували, на мій погляд, якісь дуже складні бланки, – розповіла харків’янка Ольга Костяна. – Я боялась зробити помилку, тому паспорта не отримала. Проте влітку минулого року я звернулася до міграційної служби. І там все виявилось набагато простішим. Там був термінал, там допомагали зареєструватися, там потрібна мінімальна кількість документів – паспорт громадянина і закордонний. Зараз все дуже просто. Заповнюєш ім’я та по батькові, ставиш підпис і залишаєш відбитки пальця. Фотографують на місці. І людині кажуть, за який приблизно термін паспорт буде готовим. Після цього надсилають СМС".

Також українцям зараз пропонують таке ноу-хау, як електронні паспорти. Їх уряд обіцяє впровадити до кінця лютого. Такий електронний паспорт, звантажений на смартфон, допоможе в багатьох побутових ситуаціях. Його можна використовувати під час поїздок всередині країни, в банках, на пошті, під час перевірки документів правоохоронними органами, отримання різного роду послуг і не тільки. Це вже не кажучи про те, що електронний паспорт зажди буде під рукою – звичайний документ куди простіше забути, аніж смартфон. Єдине, що їх не можна буде використовувати для поїздок за кордон. Електронний паспорт не стане заміною звичайному.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків