Чому харківські судді плювати хотіли на Порошенка

У Харкові судді "поза законом" продовжують виносити рішення іменем України

Чому харківські судді плювати хотіли на…

Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, провівши 24 березня засідання, встановила порушення закону кількома "слугами закону в мантіях" під час подій Євромайдану у 2013-2014 роках. Стосовно п'яти законників спецкомісія направила матеріали на розгляд Вищої ради юстиції для прийняття рішення щодо внесення подання до Президента про звільнення.

До цієї п'ятірки потрапили два судді Червонозаводського райсуду Харкова - Денис Чудовський та Ірина Прошутя.

За відомостями комісії, Чудовський і Прошутя незаконно виносили рішення про адміністративний арешт учасників Євромайдану в Харкові, які нібито 20 лютого 2014 року блокували виїзд правоохоронців з Академії внутрішніх справ. Тоді відбувся силовий розгін учасників мітингу.

Усе б нічого, однак за іронією долі, а, може, навіть за електронним розподілом справ, Чудовському випало розглядати кримінальну справу стосовно колишнього заступника начальника Харківського міського управління міліції Олександра Гапури, за вказівкою якого розігнали тих самих активістів Євромайдану, яким Чудовський і Прошутя незаконно впаяли адмінарешт.

Постає питання, чи може бути об'єктивним суддя, котрий розглядає епізод, у якому він фактично продовжував злочинні дії свого підсудного, що, по суті, встановила Тимчасова спеціальна комісія.

Більше того, справу колишнього мера Слов'янська Донецької області Нелі Штепи, котру обвинувачують у створенні терористичної організації, посяганні на територіальну цілісність і незалежність України, і котрій загрожує довічне ув'язнення, розглядає колегія суддів Червонозаводського райсуду Харкова, до якої також входять славнозвісні Чудовський та Прошутя.

Матеріали спецкомісії на Чудовського та Прошутю направлені до Вищої ради юстиції. Але, мабуть, через інтриги груп впливу, ВРЮ не працює вже рік, і зможе зібратися на перше засідання, як сказав голова Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції при Вищій раді юстиції Володимир Мойсик, не раніше середини травня поточного року. При цьому він не виключив, що укомплектування складу ВРЮ, а значить, і початок роботи, затягнеться на невизначений термін, тому що призначення можуть бути оскаржені в судах.

Виникає колізія: судді, що порушили присягу, але ще не притягнуті до відповідальності, продовжують виконувати свої обов'язки. І це триватиме до початку роботи ВРЮ. Таким чином, не виключено, що Чудовський і Прошутя встигнуть винести іменем України рішення у справах Гапури та Штепи.

Однак чи не стане це підставою для сторін процесу оскаржити будь-який вирок і тим самим в чергове кинути тінь на і без того темну українську Феміду? І це тільки два окремих приклади процесів, що викликають певний резонанс у суспільстві. Куди вже говорити про решту рішень, що продовжують виносити судді-порушники присяги, котрі підлягають звільненню.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme