Чиновники кажуть, що унікальний палац на Харківщині спалахнув через безхатьків

Пожежа у Садибі Шидловських, що розташована у Старому Мерчику, виникла в підвалі

Таку думку висловив директор департаменту містобудування та архітектури Харківської обладміністрації Михайло Рабинович, передає Depo.Харків з посиланням на "Накипіло".

"Там курили безхатьки і сталося загоряння. Дірка в підвалі була зроблена ними ж останнім часом. Будівля застрахована. Протягом останніх років це практика департаменту у зв'язку з тим, що грошей на серйозну роботу не вистачає. Ми почали переговори зі страховою компанією", - сказав чиновник.

Він підкреслив, наслідки пожежі не глобальні - горіли в основному несучі балки, а дощок вже всередині садиби не було: їх розібрали співробітники охорони, які працювали там п'ять років тому.

Місцеві жителі не відразу помітили пожежу, тому полум'я встигло поширитися на велику площу, додав помічник начальника ГУ ДСНС України в Харківській області Ігор Лупандін.

Він зазначив, що у Старому Мерчику немає своєї пожежної служби, а рятувальники з Люботина та Валок змогли приїхати лише за півгодини після того як в 00:01 отримали виклик.

"Перекриття і перегородки в будівлі були дерев'яними, сходові марші також дерев'яні. Крім того, там не було ні внутрішнього, ні зовнішнього протипожежного водопроводу", -зазначили у ДСНС.

Незважаючи на руйнування, будівлю ще можна врятувати, впевнений Рабинович, але на це потрібні гроші.

"Конструктивна схема будівлі така, що ми її, безумовно, врятуємо і відновимо, якщо зараз знайдемо хоча б першочергові кошти", - сказав директор департаменту ОДА.

Як повідомляв Depo.Харків, на Харківщині вогонь майже знищив палац у Старому Мерчику.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #пожежа