Чим жила Україна: "Деревопад", бджолиний мор та гігантський бургер

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди
 

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: "Деревопад",  бджолини…

Українці на тижні стогнали від спеки. На курорті, звісно, краще, ніж у мегаполісі, але, як показує досвід, у великому місті також можна знайти безліч оаз прохолоди. Про найцікавіші події спекотного тижня можна дізнатись із дайджесту Depo.ua.

Київ

На Київщині до спеки додалось проблем. На Вінниччині перекинувся біля ставку автобус, у якому було близько 800 л хімікатів, а саме крадених інсектицидів. Частина отрути потрапила в воду. Зі ставка все це потрапило у річку Рось, яка тече на Придніпровській височині, у межах Вінницької, Київської та Черкаської областей. Сполоху подія наробила чимало: "ольгінські" Фейсбук-групи та просто недолугі користувачі поширювали істеричні дописи про "другий Чорнобиль", намагаючись розбурхати паніку, позаяк в Білій Церкві та Умані тимчасово припинили водопостачання. На щастя, ненадовго: вже за добу проби води підтвердили, що небезпеуки вона не несе. Купання у річці Рось, може, і бажано дещо відкласти, але дарма панікувати точно не варто.

Ті, хто не любить спеку, на цьому тижні не знав, куди сховатись. А якщо і знав, то ховався під парасольку біля басейну або під навіс біля водойм. 11 червня у Києві спостерігали найтеплішу ніч з 1881 року: стовпчик термометру не опустився нижче +20,2°С, що на 0,3°С вище попереднього найвищого значення 1999 року. Вже наступного дня температура вночі не опустилася нижче +21,3°С. Кому-кому, а любителям спеки така погодка була до вподоби. А всім іншим – ні. 

На тижні шанувальники київської перепічки – сосиски в тісті, дуже шанованої киянами, яка продається лише в одній точці біля Хрещатика – засмутились. Бо дізнались, що легендарне "віконце" з фатсфудом, яке працює з лютого 1981 року, зачинили. Та період суму був не довгим. Заклад зачинили аби підрихтувати, замінити вікна, плитку, обладнання. Наступного дня перепічка знову шкварчала на сковорідках та піднімала настрій киянам.

Тим часом державне підприємство "Чорнобильська атомна електростанція" виставило на продаж три старі локомотиви та три залізничні цистерни з Зони, загальна вартість яких складає 5,65 мільйона гривень. Заявки на лот прийматимуть до 30 червня, а аукціон проведуть 1 липня 2019 року. Такий лот виставляється вперше.

Донбас

Ворог не спить. Після інавгурації Володимира Зеленського активізувались дії російських підрозділів інформаційних операцій, спрямовані на дестабілізацію ситуації в Збройних Силах України. Сценарій один: підконтрольні російській розвідці ЗМІ друкують фейкові матеріали і розповсюджують їх у соцмережах. І, що невтішно, деякі матеріали підхоплюють українські ЗМІ. Саме в той час, коли у нас "на носі" парламентські вибори. На радість ворогу.

Пекельна спека надокучала мешканцям Донбасу і тим, кому потрібно було перетнути пункти пропуску на лінії розмежування з окупованою частиною у самий незручний момент. На пунктах пропуску з боку бойовиків "ДНР" на тижні фіксували довжелезні черги, а в мережі повідомляли навіть про смертельні випадки від кількагодинного стояння під палючим сонцем. Судячи з фото, пекло було ще те.

У Старобільську на Луганщині під час ремонту міськради в травні 2019 року під підлогою знайшли італійську газету 1942 року, коли місто було окуповане фашистськими (а італійці, на відміну від німці, і були фашистами) та нацистськими військами. На думку краєзнавця Олександра Лук'яненка, "осколки" паперу могули залишитись не від однієї газети, а від двох. Вражає те, що залишки старого "чтива" пролежали під підлогою понад 77 років. Яким чином туди "пролізла" італійська газета, поки залишається загадкою.

Львів

На тижні припекло і у Львові. Марсове поле, яке є військовим цвинтарем, враз стало... "пляжем". Чимало львів’ян роздягнулися, вляглися на могилах і підставили сонцю оголені тіла. Можливо, люди забули, що тут поховані близько 3,5 тисяч радянських воїнів, а також 240 жертв радянського терору , а можливо, просто спека "взяла своє", незважаючи на моральні установки.

Деякі львів'яни, перш ніж одружитись, схоже, довго не думають. У 2019 році у місті Лева 588 пар скористались послугою "шлюб за добу". Одружитися нашвидку можна у Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького ("Шевченківський гай"), у Міжнародному аеропорті "Львів" та на "Арені Львів". Але чомусь львів'яни найчастіше стають на весільний рушник саме у Шевченківському гаю.

У спеку змії покидають свої сховища та розпочинають "полювання" на людей. Точніше, плазуни вилазять, аби погрітись, а люди самі трапляються на їх шляху. Загалом змії кусаються лише для свого захисту.  Тілом вони добре відчувають коливання землі на відстані під 1000 метрів. Проте у спеку це відчуття притуплюється і вони стають ледачими, лежать собі, а люди хоч і не спеціально, але наступають на них. Тож зміїне життєве кредо у спеку – "Не зволікай! Нападай".

Одеса

В Одесі триває детектив під умовною назвою "Труханов". У НАБУ закінчили досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно Одеського міського голови, якого підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України. Труханова підозрюють у поданні недостовірних відомостей у деклараціях за 2015-2016 роки. Встановлено, що у цей період він подав завідомо недостовірні відомості стосовно майна та інших об’єктів декларування, які відрізняються від достовірних на суму понад 33 млн грн та 18 млн грн відповідно. За даний злочин передбачається покарання у виді штрафу від 2500 до 3000 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (42 500 – 51 000 гривень) або громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. І це не остання серія детективу "Труханов". Далі буде.

В Одесі пахне не лише морем, кальяном і морепродуктами. На тижні "запахло" черговим кредитом. Депутати міськради погодили питання величезного кредиту, який мерія бере в державному "Ощадбанку". Це буде вже третій кредит, який візьме мерія. Розмір його становить мільярд гривень, а віддавати його будуть протягом п'яти років. Сам кредит береться без застави, під 19,5% річних, з можливістю змінення відстовкової ставки у разі змін облікової ставки НБУ.

І якщо хтось продовжує радіти грошам, то в одеському зоопарку радіють малим носухам. Невеликі ссавці сімейства єнотових обзавелися потомством. Діти носух почуваються добре, гарно їдять. Вже почувають себе комфортно у  загальному вольєрі, багато граються та пізнають світ.

Дніпро

З електрокосарками жарти погані. Нещодавно у Кам'янському під час руху каміння вибило бокове скло автівки. Машина їхала дорогою, на узбіччі якої працювали косарі. Ймовірно, електрокосарка робочим елементом зачепила каміння й жбурнула у скло автівки. Отака от дорожна оказія.

Тим часом у Дніпрі шукають підрядника, який би за 15,5 млн гривень взявся б виконувати роботи техніко-економічного обґрунтування та проектування нової станції метро. Йдеться про ділянку від станції "Жовтнева площа" ("Історичний музей") першої черги метрополітену до станції "Південний вокзал" Придніпровської залізниці. До 2020 року підрядник має спроектувати 700 метрів ділянки лінії метро глибокого закладення, 1,3 кілометра ділянки лінії метрополітену мілкого закладення та 2 км додаткових ділянок глибокого та мілкого закладення. Метро – це "довга пісня".

Негода приготувала жителям Дніпропетровщини на тижні нові випробування. Небо розщедрилось на дощі, не стримували себе і вітри. Через бурю повиривало дерева  з корінням. Лише на одній дорозі П’ятихатки - Кривий Ріг сім дерев впало на автошляху, через що водії опинились у пастці. Дерева падали і у Дніпрі на Тверській, і у селищі міського типу Юр'ївка. Зачепило якесь авто, але добре, що не людину.

Харків

Щось дивне коїться із бджолами на Харківщині. Селяни з Водорізівки та Миколаївки почали скаржитись у поліцію на факти отруєння бджіл. Поліція через це відкрила кримінальне провадження. Причини загибелі бджіл встановлюють.

Відомий харківський художник Гамлет Зіньківський створив у центрі міста новий мурал. На новій роботі Зіньківського, що зроблена на дверях, зображена рука людини з телефоном, у екрані якого видно фото "Дзеркального струменю", місцевого водограю – символу Харкова. "Так дивитися на світ цікавіше?", – такий напис супроводжує картину.

Тим часом КП "Харківзеленбуд" 11 червня уклало з ТОВ "Проектна група AV" договір щодо виготовлення проекту на капітальний ремонт фонтану "Каскад" загальною вартістю 1,29 млн гривень. Відомий архітектор з Чернігова Артем Прощенко отримав у кінці 2017 року замовлення на виготовлення проекту на капремонт "Каскаду". "Він зробив проект, отримав кошти за нього. Навесні 2018 року у візуалізації фонтан "Каскад" був запланований. Потім до архітектора звернулося СКП "Харківзеленбуд" з проханням внести зміни до проекту. І він частково переробив проект, але цього не вистачило. Тож зараз проект будуть доробляти. Варто нагадати, що далеко не всі харків’яни були раді новому проекту фонтану, громада намагалась врятувати "Каскад" від "реконструкції", але що буде далі – поживемо-побачимо.

Запоріжжя

Бердянськ вподобали метелики. Те, що їхня кількість збільшилась, помітно неозброєним оком. У Мінекології кажуть, що це сезонна міграція метеликів виду Vanessa cardui. Красені прилетіли до України з Північної Африки, а зараз летять на північ, щоб восени знову повернутися в Африку. Метелики, мігруючи, можуть летіти зі швидкістю 50 км/год, тож велосипедистам варто це врахувати, якщо вони раптово опиняться у "метеликовій зграї".

Обпалена сонцем Хортиця квітне та буяє дивовижними кольорами. На скелях над Старим Дніпром розквітли безсмертники, у глибині ярів доцвітають маки, а розпечений сонцем степ наповнює повітря такими ароматами, що можна вдихнути кілька разів та сп'яніти. Гуляти - не перегуляти! Милуватись – не намилуватись.

Схоже, торти-гіганти вже в печінках українцям. Людям хочеться жирненького, смаженого та солоного. На тижні представники Національного реєстру рекордів зареєстрували "бургерний рекорд" у Запоріжжі. Тут приготували найбільший бургер країни. Висота бургера-гіганта сягала 136 сантиметрів, а для його приготування знайдобилось 15 булочок, 30 кілограмів фаршу, 18 кілограмів сиру, 15 кілограмів помідорів, по 2 літри кетчупу і майонезу і 3 кілограми салату. Шанувальники бургерів були в захваті від такої смакоти. Хочеться більше смачних рекордів не лише у Запоріжжі, а у кожному місті.

 

Закарпаття

Моторошні кадри українських Карпат вразили на тижні користувачів соцмереж. Гори "лисіють" у прямому розумінні цього слова і це не може не жахати. За словами автора фото, Максима Адаменка, вирубані ділянки гір можна спостерігати між Великим Верхом та Плаєм. Причому зроблено це так, щоб було не дуже помітно. Також ідентична ситуація за горою Озерна, неподалік Синевира. Отака от ситуація із лісами Карпат.

Але є і гарні новини. Високогір’я Карпат де-не-де рясно вкрили нарциси, а це ще більше розпалює цікавість туристів, яким кортить знайти в горах щось незвичайне. Квітнуть червневі карпатські нарциси жовтими та білими кольорами, заворожують очі фотографів, манять естетів.

 

Прикарпаття

Українські сирні гурмани-патріоти можуть радіти. Гуцульська овеча бриндзя стала першою з-поміж українських продуктів, яку внесуть до реєстру географічних зазначень. Це не може не тішити, адже така подія ще раз підтверджує якість продукту та багаторічні традиції виробництва. Внести гуцульську овечу бринзу до реєстру планують на початку осені. Потім подадуть документи до європейських інституцій.

Кропивницький

На пляжах Кропивницького купатись – зась. Після останніх перевірок несанкціонованих пляжів фахівці прийшли до висновку, що вода не відповідає встановленим санітарним нормам по хімічним та бактеріологічним показникам. За результатами досліджень проб річних вод в обласному центрі виявилось, що показники вмісту ртуті перевищують природний фон. Тож, краще сім раз подумати, аніж один раз пірнути у води кропивницьких річок.

"Деревопад" не оминув на тижні і Кропивниччину. Дісталось від падаючих дерев більш за все автівкам. Таке непередбачуване життя, як не крути.

І трохи детективу. Мешканця Кропивницького завербували ворожі спецслужи, а пильні працівники СБУ викрили цей факт. Оперативники встановили, що мешканець Кропивницького неодноразово відвідував близьких родичів на тимчасово окупованій території Донецької області. Під час чергової поїздки у травні 2019 року з чоловіком налагодив контакт представник так званої "МДБ ДНР", який змусив його підписати відповідне зобов’язання про таємну співпрацю. Кропивничанин мав впродовж двох місяців влаштуватися на службу до однієї з військових частин свого краю, бо вербувальників цікавив доступ до об’єктів зберігання зброї та боєприпасів. Зараз цю історію розплутують українські правоохоронці.

Вінниця

Випадок із автобусом з хімікатами, який отруїли водойму на Вінниччині, а далі – і річку Рось, сколихнув ледь не всю Україну. За остаточними підрахунками, до ставка "Панський", що розташований на р. Фоса, яка є притокою р. Рось, вилилось 880 літрів засобів захисту рослин. Рось є основним джерелом водопостачання Білої Церкви та Умані. У екоінспекції Вінниччни кажуть, що період розкладу більшості препаратів, які потрапили у воду, по діючій речовині становить від 3 до 24 годин. Деякі з хімікатів, відповідно до інструкції, є безпечними навіть для бджіл, а за останніми замірами, на межі Вінницької і Київської областей вміст шкідливих речовин на даний час є в межах допустимої норми. Вода ж в криницях села Збаражівка є придатною для споживання.

Вінничани народ допитливий. Тож, часу не гаючи, вирішили зануритись детальніше у маловідомі факти життя професора Миколи Пирогова. Інноваційний краєзнавчий проект "Шпага Пирогова" став одним з переможців конкурсу на фінансову підтримку з обласного бюджету в 2019 році. Головною темою дослідників стане історія дарування та викрадення шпаги, пошуку архівних документів з її описом, виготовлення на базі цих документів репліки артефакту та передача його до Національного музею – садиби Пирогова.

Полтава

Під Полтавою на тижні стався справжній "екшн". У Козельщинському районі під час руху загорівся маршрутний автобус сполученням "Горішні Плавні – Кобеляки". В автобусі їхали 25 пасажирів, але вони встигли швидко вибігти. На згадку мешканцям краю та всім, хто користується маршрутками Полтавщини, залишились ефектні і дещо моторошні світлини.

У самій Полтаві тривають суперечки щодо прапорів, які "тримає" орел на Монументі Слави. На початку червня на сайті петицій з'явилось  звернення до влади з проханням прибрати прапори, а зовсім нещодавно інші автори зареєстрували нову петицію з проханням їх залишити.

Хмельницький

Стіну однієї з грецьких шкіл в Афінах відтепер прикрашає Самчиківський розпис. Цей стиль розпису є своєрідної "фішкою" Хмельниччини, на сьогодні у даній техніці працюють лише четверо майстрів в Україні. Грецькі учні під час відкриття стіни з українським орнаментом дізнались багато цікавого про самчиківку, про українську символіку, про війну і про діток, які живуть під обстрілами. А ще в грецькій школі навчається єдиний українець Орест.

 

Буває і таке. 64-річний чоловік на Хмельниччині молотком забив собі у голову цвяхи. Один цвях – у скроневу частину голови, другий – у чоло. Чоловік вчасно потрапив у руки медиків, які вдало прооперували його. Так чоловік лишився живим. Завідувач відділення нейрохірургії Хмельницької обласної клінічної лікарні Василь Мединський припустив, що чоловік завдав собі таку шкоду під час суїцидального ефекту. Окрім цього, цей чоловік зловживав алкоголем. А з "горівкою" люди на яку тільки дурість не йдуть...

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme