ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чи давав Путін гроші Тимошенко?

Depo.ua опитав експертів щодо природи "зливу" інформації у російському Forbes про нібито фінансування Росією передвиборчої кампанії Юлії Тимошенко у 2009 році
Depo.
28 травня 2015 08:00
ФОТО: depo.ua
Чи давав Путін гроші Тимошенко?
Чи давав Путін гроші Тимошенко?

Вадим Денисенко, народний депутат від "Блоку Петра Порошенка": Історія з Тимошенко - це внутрішня війна проти політики Внєшекономбанку

Нинішня стаття у російському Forbes найменше стосується Тимошенко. Це внутрішня війна всередині Росії і внутрішня війна проти політики Внєшекономбанку. Власно кажучи, ця стаття - це згадка про те, що цей банк вклав 8,5 мільярдів доларів в українську металургію, і вважається, що це були абсолютно програшні та нікому не потрібні активи, які бездарно профукались.

Моя точка зору, що Тимошенко має до цього абсолютно опосередковане відношення. Більш того, схему, яку вони запропонували, виглядає дуже складною. Це складно собі уявити, щоб вона переговорила з Тарутою, щоб той продав ІСД росіянам, потім умовила Путіна, щоб той купив ІСД у росіян і за це отримав свої комісійні. З моєї точки зору, це занадто складна схема для наших політичних реалій.

Володимир Фесенко, політолог: Треба дивитися, хто зараз конфліктує з Тимошенко

Я не можу це ані підтвердити, ані спростувати. Ступінь довіри чи недовіри дуже делікатна і маніпулятивна річ. Хто хоче вірити, той повірить, хто не захоче - той не повірить.

Якщо ж говорити про внутрішні конфлікти, то все може бути. Просто так подібна інформація, звичайно, не з'явилася б. Тим більше, що йдеться про справи п'ятирічної давнини. Тоді, наскільки я пам'ятаю, були подібні публікації, і особливого резонансу вони не мали. З ким зараз конфліктує Юлія Володимирівна, на кого більше всіх вона наїжджає і хто її звинувачує у співпраці з Москвою? Але я не можу це ні підтвердити, ні спростувати - це не більше, ніж припущення.

Віктор Небоженко, політолог: При Януковичі цю інформацію точно б знайшли

Насторожує час інформації - 2009 рік. Коли Янукович посадив її в тюрму, ці речі дуже швидко спливли б. Люди в прокуратурі, які зробили великі кар'єри на справі Тимошенко точно знайшли б цю інформацію. Якби це було щось свіже, ми б могли щось говорити точно. Після в'язниці, а також після того, як Кучма, Ющенко і Янукович шукали на неї інформацію, це занадто стара історія.

Виходить, що за цей час обидві прокуратури - України і Росії не знайшли, а Forbes зовсім випадково знайшов? Я не вірю в цю інформацію. Якби з'явилася інформація про те, що Росія дала їй гроші на місцеві вибори, як "Опозиційному блоку", це можна було б обговорювати. Я знаю як копала прокуратура, і знаю людей, які піднімалися по кар'єрних сходах на пошуках економічних пригод Юлії Тимошенко.

Зараз йдуть божевільні війни між різними фінансово-промисловими групами в Україні. І для того, що б відвести увагу громадськості від цих дійсно найжорстокіших воєн, виводиться старе прізвище - Тимошенко, на яку природно всі реагують. Фірташ нещодавно заявляв про те, що Тимошенко зробила Майдан. При цьому він чудово розумів, що в Україні нікого не можна обдурити, що з в'язниці ніхто Майдан не зробив. Але прізвище Тимошенко достатньо відоме в Європі. У тому числі, і австрійському судді, який вважає себе політично освіченою людиною. Її прізвище - це універсальна відмичка, що дозволяє час від часу включати різні політичні схеми. Думаю, буквально через днів 10 ми забудемо про цю інформацію.