Безпілотник, з якого підірвали склади у Балаклії, показали на параді на Росії, - Матіос

Основна версія пожежі, що сталася на військовому арсеналі у Балаклії у березні 2017 року, - диверсія

Про це в ефірі телеканалу "ОТБ" заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, передає Depo.Харків.

"Щодо минулорічних подій у Балаклії, версія слідства залишається однією. Вона відпрацьовується шляхом зібрання додаткових, дуже скрупульозних і невеликих ознак злочину, тому що воно все було скоєно в умовах неочевидності. Основна версія полягає в застосуванні безпілотного апарату, який прибув з-за меж України, відбомбився і повернувся назад. Згідно тих даних, якими володіє слідство, модель цього ударного безпілотного апарата була продемонстрована на параді Збройних Сил Росії на Червоній площі 9 травня", - сказав він.

Матіос додав, що, "якби ми мали стільки часу, стільки технічних і оперативних можливостей, як наші колеги з Нідерландів, які досліджували збиття малайзійського цивільного літака, то, напевно, ми вже могли б сказати прізвища тих, хто керував, хто споряджав, хто контролював повернення цього ударного безпілотного апарата".

Відповідаючи на питання щодо моделі безпілотника, який за версією слідства використовували злочинці, Матіос порадив переглянути запис цьогорічного параду на Червоній площі.

"Виріжіть синхрон параду на 9 травня і там буде озвучена російським диктором і модель, і тактико-технічні характеристики цього ударного безпілотника, який, по-моєму, може летіти до 300 кілометрів. До кордону, звідки він прибув, це підтверджено експертизою, не так багато – трошки більше 100 кілометрів", - сказав він.

Коментуючи пожежу, що сталася на арсеналі вже у 2018 році, Матіос заявив, що слідство має встановити, чи не був порушений порядок розмінування та деактивації залишків боєприпасів.

"І чи це не стало наслідком порушення тих правил, наслідком підриву залишків (боєприпасів – Ред), чи це фактор сумісності – спека, залишки пороху на території і ймовірне порушення технології розмінування", - сказав він.

"Але я радше думаю, що це комплекс всіх цих речей", - підсумував військовий прокурор.

Довідка Depo.Харків. В ніч на 23 березня 2017 року на складах артилерійських боєприпасів на околиці Балаклії Харківської області спалахнула пожежа й почали вибухати боєприпаси. З околиць складів радіусом у 10 кілометрів евакуйовували майже 20 тисяч людей. Пожежу згодом ліквідували.

У травні 2018 року у Балаклії знову залунали вибухи.

За даними Міноборони, 3 травня о 13:35 внаслідок загорання сухої трави на колишній технічній території 65-го арсеналу, де тривали роботи з очищення і розмінування залишків снарядів, які не розірвалися внаслідок минуролічної надзвичайної події, розпочалась пожежа.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #Арсенал