Без дозволу та проектів: Мінкульт вимагає пояснень щодо спотворення собору-символу Харкова

Міністерство не надавало дозволів на проведення будь-яких робіт на фасаді Покровського собору в Харкові

Без дозволу та проектів: Мінкульт вимага…

Відповідний лист-відповідь Мінкульту на колективне звернення активістів опублікували члени організації SaveKharkiv, передає Depo.Харків.

За даними Мінкульту, Покровська церква, що розташована на вулиці Університетській, 8 у Харкові, не занесена до Держреєстру нерухомих пам’яток України, однак взята на облік як пам’ятка архітектури національного значення і відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини" визнається пам’яткою національного значення.

У Мінкульті наголосили, що власник зобов’язаний утримувати пам’ятку в належному стані, але реставрація можлива лише за наявності письмового дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує держполітику у сфері охорони культурної спадщини, та на підставі погодженої науково-проектної документації.

За результатами перевірки бази документів Мінкульт встановив, що погоджень відповідної документації та дозволів на проведення будь-яких робіт на соборі не надавалося.

"Міністерство культури звернулося до Харківської обласної державної адміністрації з вимогою доручити відповідним структурним підрозділам вжити відповідні заходи щодо забезпечення захисту вищезгаданого об’єкта культурної спадщини від загрози пошкодження та надати актуальну інформацію щодо наявності охоронного договору на пам’ятку, у разі його відсутності розпочати процедуру укладання", - сказано в листі.

Також міністерство звернулося до настоятеля Свято-Покровського чоловічого монастиря Харківської єпархії УПЦ МП, митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія з вимогою негайно припинити проведення будь-яких робіт на зазначеній пам’ятці, надати пояснення, пришвидшити опрацювання питання заключення охоронного договору, привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства у сфері охорони культурної спадщини.

Довідка Depo.Харків. Нижній ярус Покровського собору у Харкові перефарбували у синій колір. Архітектори та активісти заявили про порушення правил ремонту та реконструкції, а також про спотворення історичного вигляду церкви.

Активісти вимагають негайно зупинити незаконне перефарбування собору та зобов’язати користувача відновити білий колір пам’ятки, зробити проект реставрації з метою максимального наближення до первісного вигляду храму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"