Автопробіг у відповідь на свавілля чиновників: Підприємці "Барабашово" вимагають припинити знищення ринку

Підприємці "Барабашово" 27 травня провели автопробіг з метою привернути увагу до свавілля міської влади і небажання харківських чиновників реагувати на заяви представників бізнесу

Автопробіг у відповідь на свавілля чинов…

Дата заходу вибрана не випадково: місяць тому - 27 квітня - до міської ради, облдержадміністрації та за місцем проживання Харківського міського голови Геннадія Кернеса були передані колективні звернення з вимогами знизити податкове навантаження, звернути увагу на потреби малого та середнього бізнесу і припинити свавілля щодо торгового центру "Барабашово". Відповіді на звернення у встановлений законом місяць підприємці не отримали, передає Depo.Харків

Як заявляють учасники пробігу, міська влада продовжує безпрецедентний тиск на торговий центр. Незважаючи на карантин, що триває, припиняється водопостачання окремих торгових майданчиків. Також ведеться активна інформаційна підготовка до початку будівництва нової дороги через територію торгового центру. Ця дорога, за словами самих чиновників, знищить понад 2 500 торгових об'єктів. У той же час натомість пропонують лише кілька сотень. Крім того, тривають спроби силових провокацій. Підприємці впевнені: активізація міської влади в питанні будівництва скандальної дороги і численні спроби тиску на бізнес пов'язана з бажанням відвернути увагу харків'ян від тих слідчих дій, обшуків, які проводяться в рамках кримінальних проваджень як на збиткових комунальних підприємствах, так і у окремих керівників міста. Лише за останній час більше 20 обшуків проведено в департаментах Харківської міської ради, за місцем проживання їх керівників, комунальних підприємств і суб'єктів господарювання в рамках розслідування фактів розкрадання бюджетних коштів при здійсненні робіт з освітлення в Харкові на суму понад 28 млн грн. Також пройшли обшуки в зв'язку з привласненням коштів при впровадженні системи Е-ticket, яку багато разів анонсував міський голова. Заступнику директора Департаменту житлового господарства міськради вручили підозру у привласненні 800 тис. грн, а Департамент будівництва і дорожнього господарства є фігурантом скандальної справи про незаконний продаж асфальтової крихти.

Більше 50 машин учасників пробігу колоною з прапорами і звуковими сигналами проїхали центральними вулицями Харкова. Активісти передали повторні заяви до міської ради та облдержадміністрації. На питання підприємців, чому вони не отримали відповідь на попереднє звернення в тридцятиденний термін, ні в міськраді, ні в обладміністрації пояснити не змогли. Більш того, в міськраді запевнили, що відповідальній особі від заявників спрямована відповідь. Правда, як виявилося, відповідь підписана лише 26 травня і представник заявників відповідь не отримував. "У будь-якому випадку, вже зараз очевидно, що чиновники обмежилися формальною відповіддю, адже ніякі рішення в рамках озвучених в заяві проблем не приймалися", - сказано в повідомленні.

Учасники автопробігу обурені показовим ігноруванням їхніх заяв. Якщо повторне звернення залишиться також без уваги, обіцяють організовувати акції громадянського протесту в рамках чинного законодавства.

"Цинізм чиновників дійшов до межі. Нас не просто не почули. Міська влада, використовуючи комунальні підприємства та сумнівні рішення сесій, з кожним днем ​​посилює тиск на бізнес. У цих діях – немає зовсім нічого на користь харків'ян. Користь, особисті амбіції і розправа з незгодними жити "майже за законом" - ось справжні мотиви керівників міста. Що має ще статися, як ще повинні чиновники висловити свою зневагу до думки людей, щоб центральна влада нарешті відреагувала на харківське свавілля?" - висловили обурення учасники автопробігу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"