Активісти з’ясували, як у Кернеса заробляють на "розпродажі" комунального майна

За півроку вартість приміщень, які продає Харківська міськрада приватним особам, збільшилася майже в чотири рази
 

Про це Depo.Харків повідомили у громадській організації "Харківський антикорупційний центр".

У "ХАЦ" нагадали, що у червні 2018 року Інна Володимирівна Москвіна придбала у Харківської міськради підвальні приміщення площею 103,3 кв. м по проспекту Незалежності, 1 за 250,54 тис. грн. Один квадратний метр у центрі Харкова коштував Москвіній 2 425,3 грн.

А вже 8 грудня 2018 року Москвіна продала ці ж підвальні приміщення за 980 тис. грн. Вартість 1 кв. м за шість місяців збільшилась до 9 486,9 грн.

"Москвіна Інна Володимирівна зареєструвала ФОП у квартирі по проспекту Науки. Власником цієї квартири є директор Департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю Харківської міськради Юрій Сідоренко. Інна Москвіна у свою чергу є тележурналісткою та ведучою. Зараз вона припинила діяльність ФОПа", - зазначили активісти.

Москвіна запевнила, що обидві угоди, в червні та грудні 2018 року, були в рамках українського законодавства і жодних порушень не відбулося. З приводу такої різниці у вартості, Москвіна зазначила, що це робота оцінювачів майна.

У липні 2018 року харківські правоохоронці відкрили кримінальне провадження, щодо продажу міськрадою у червні 2018 року нерухомого майна за значно заниженими цінами, в тому числі і приміщень по проспекту Незалежності, 1.

Слідчі звернулися до суду, який в листопаді 2018 року надав дозвіл на залучення Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Бокаріуса для проведення судової оціночно-будівельної експертизи. З ухвал суду стало відомо, що оцінку приміщень по проспекту Незалежності, 1 проводила ФОП Прокоп’єва Ірина Борисівна.

Відповідно висновку, станом на 28 лютого 2018 року, Прокоп'єва оцінила вартість підвального приміщення площею 103,3 кв.м. по проспекту Незалежності, 1 в 208,78 тис. грн.

Прокоп'єва отримала сертифікат суб'єкта оціночної діяльності в червні 2017 року. "Цікавим є те, що Харківська міськрада в липні 2017 року продала Ірині Прокоп'євій по значно нижчим від ринкових цінам приміщення площею 87,1 кв. м по Гвардійців-Широнінців, 39-а. Вартість 1 кв. м тоді склала 2 685 грн за 1 кв. м", - підсумували у "ХАЦ".

Читайте також: Як прес-секретар Кернеса попався на сумнівній оборудці з майном міста і виматюкався на журналіста (ВІДЕО)

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook