"Відродження" вимагає підвищення соцстандартів у 1,5 рази, - Хомутиннік

Депутатська група "Партія "Відродження" вимагає передбачити в Бюджеті 2017 року підвищення соцстандартів на рівень, який відповідає зростанню інфляції і цін за останні два роки
Depo.
21 вересня 2016 16:46
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної організації "Відродження", про це під час розгляду проекту держбюджету на 2017 рік у Верховній Раді заявив керівник депутатської групи "Партія "Відродження" Віталій Хомутиннік.

Він зазначив, що під час доповіді уряду народні депутати не почули ні слова про те, що буде з пенсіями, на скільки зростуть пенсії і соціальні виплати.

"Наша позиція полягає в тому, що соціальні виплати повинні бути збільшені на рівень інфляції і на рівень зростання споживчих цін за останні два роки. Це аж ніяк не 5%, і не 10%, що сьогодні пропонується в бюджеті. Соціальні виплати повинні бути підвищені мінімум на 50%. Також потрібно переглянути мінімальний прожитковий мінімум, який зараз повинен складати, навіть за розрахунками Міністерства соціальної політики, - 2709 грн. А не 1600 грн, як це пропонується на кінець наступного року", - додав нардеп.

Він також зазначив, що уряд має переглянути перелік витрат, які планується покласти на місцеві бюджети в 2017 році.

"Децентралізація була розпочата ще в минулому році. Але ми бачимо, як крок за кроком результати цієї децентралізації повністю перекреслюються тим, що щороку на місцеві бюджети переводяться все більше і більше витрат, не забезпечених при цьому доходами. І зараз можна сказати, що в 2017 році ми можемо остаточно поставити хрест на децентралізації, тому що ці витрати будуть для них просто непідйомними", - заявив Хомутиннік.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків