"Відродження" пропонує збільшити пенсії до рівня прожиткового мінімуму

Одночасно з зарплатами у 2017 році повинні вирости пенсії і прожитковий мінімум
Depo.
31 жовтня 2016 15:50
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної організації партії "Відродження", про це під час засідання погоджувальної ради заявив керівник депутатської групи "Партія "Відродження" Віталій Хомутиннік.

За його словами, це стане основною вимогою групи під час голосування за бюджет на 2017 рік у другому читанні. Він додав, що група вітає наміри уряду збільшити мінімальну заробітну плату в Україні до рівня 3,2 тис. грн. Однак одночасно вважає, що в наступному році в країні повинні бути збільшені пенсії і прожитковий мінімум.

"Основне питання, на якому ми будемо наполягати під час доопрацювання бюджету до другого читання, це підвищення пенсій не на 10%, як пропонується урядом, а до рівня фактичного прожиткового мінімуму. Не може бути пенсія нижче в 3 рази, ніж прожитковий мінімум у країні. І ми знаємо, як це зробити, у нас є чіткий алгоритм дій", - підкреслив Хомутиннік.

Додаткові гроші на збільшення пенсій, за словами нардепа, можуть бути отримані за рахунок збільшення ставки єдиного соціального внеску. Таке збільшення група пропонує ввести тимчасово - на період 2017-2018 років.

"Ми бачимо, що ефект від зниження ЄСВ в два рази не отримав тих позитивних сигналів від економіки, на які ми розраховували. Фактично, ми втратили 40 млрд грн, а з тіні заробітні плати так і не вийшли. Тому саме за рахунок того, щоб принаймні на два роки продовжити ЄСВ на рівні, який діяв в минулому році, ми зможемо отримати додатковий ресурс, який зможе підняти пенсії до рівня прожиткового мінімуму і заробітних плат. А це, я підкреслюю – 3,2 тис. грн. Ми це прорахували", - наголосив керівник депутатської групи "Партія "Відродження".

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків